MSÜ için TYT ve AYT gerekiyor mu?

isekai

Decapat
Arkadaşlar, ben MSÜ sınavına girmeyi düşünüyorum. MSÜ'nün web sayfasında MSÜ'ye girmek için TYT ve AYT sınavlarından da geçmemiz gerektiği yazıyor, benim kafam karıştı MSÜ sınavı TYT ve AYT'den önce gelmiyor mu? Ne yapmalıyım, hangilerine çalışmalıyım?

MSÜ Sınavına girmek için TYT ve AYT'ye girmen gerekmiyor. Ama Üniversite olan MSÜ'ye girebilmen için MSÜ Sınavı + TYT ve AYT'ye girmen gerekiyor.

2022-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, Başkanlığımızca 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde uygulanacak olan ve başvuruları 11 Şubat – 07 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacak 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2022-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2022-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Noldu niye beğenmedin anlaşılır değil mi? :) @264523 Harp okulları için tyt-ayt Astsubay meslek yüksekokulları için tyt diyor işte.

Son düzenleme:
2022-MSÜ'ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, Başkanlığımızca 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde uygulanacak olan ve başvuruları 11 Şubat – 07 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacak 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2022-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2022-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Noldu niye beğenmedin anlaşılır değil mi? :) @264523 Harp okulları için TYT-AYT Astsubay meslek yüksekokulları için TYT diyor işte.

Senin baktığın yerden biz de okumayı biliyoruz. Kopyala yapıştır yapmana gerek yok.

Geri
Yukarı