mtagmage.org virüsü

Çözüm
Bu virüsün tam olarak ne olduğunu açıklayabilir misiniz? Bu virüse dair hiç bir içerik bulamadım da.
Bu aralar çok sık rastlanan ve bir çok varyasyonu bulunan bir reklam zararlısı. Sisteminde bir güvenlik yazılımı bulunmayan kimselere bulaşıyor. Çok aşamalı şekillerde temizleniyor genellikle.

Bilgisayarıma mtagmage.org virüsü bulaştı. +18 İçerik açıyor, yardım edebilir misiniz?
İlk olarak zamanlanmış görevlerdeki şeyleri temizleyin ve temiz önyükleme yapıp sistemi yeniden başlatın. Sonrasında ise aktif zararlı varsa durdurması için Rkill ile zararlıları inaktif hale getirin ve AdwCleaner ve Comodo Hijack Cleaner ile sistemi taradıktan sonra Zemana AntiMalware ile taratın.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

Comodo Hijack Cleaner ile Tarayıcı Zararlıları Temizliği

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Yukarıdakileri yaptıktan sonra komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
ipconfig /flushdns

ENTER

Kod:
ipconfig /release

ENTER

Kod:
ipconfig /renew

ENTER

Eğer sorununuz hâlâ çözülmezse imzamdan rapor 1 ve 2 paylaşın inceleyelim.
Şimdi itiraf edeyim. Bende de korsan oyun indirmekten dolayı böyle bir sorun oldu. Tam değil fakat buna benzer bir şey. Ben arkada oyun oynarken virüs direk bulaşmış. Hiç ummadığım yerlerde Microsoft Edge üzerinden reklamlar açıyordu ve buna engel olamıyordum. Malwarebytes indirdim, bir değişiklik yok, AdwCleaner indirdim, değişiklik yok. Ve en son olarak SuperAntiSpyWare indirdim. Ve maalesef sonuç yok. En sonda format atmak zorunda kaldım. Tekrar söyleyeyim, benim durum benzer olduğu için yazdım. Bu yazdıklarımı en son çare olarak kullanabilirsiniz.

Bu aralar çok sık rastlanan ve bir çok varyasyonu bulunan bir reklam zararlısı. Sisteminde bir güvenlik yazılımı bulunmayan kimselere bulaşıyor. Çok aşamalı şekillerde temizleniyor genellikle.

İlk olarak zamanlanmış görevlerdeki şeyleri temizleyin ve temiz önyükleme yapıp sistemi yeniden başlatın. Sonrasında ise aktif zararlı varsa durdurması için Rkill ile zararlıları inaktif hale getirin ve AdwCleaner ve Comodo Hijack Cleaner ile sistemi taradıktan sonra Zemana AntiMalware ile taratın.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

Comodo Hijack Cleaner ile Tarayıcı Zararlıları Temizliği

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Yukarıdakileri yaptıktan sonra komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
ipconfig /flushdns

ENTER

Kod:
ipconfig /release

ENTER

Kod:
ipconfig /renew

ENTER

Eğer sorununuz hâlâ çözülmezse imzamdan rapor 1 ve 2 paylaşın inceleyelim.

Bu virüs, kullanıcı bilgilerini ele geçirir mi? Yoksa sadece reklam virüsü müdür?

Bu virüs kullanıcı bilgilerini ele geçirir mi? Yoksa sadece reklam virüsü müdür?
Çok inceleme fırsatım olmadı fakat genelde bu tarz zararlılar adware/spyware türevi oldukları için bazı bilgileri ele geçirebilme ihtimali de olabilir. Yine de söyleyim tam incelemediğim için emin değilim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı