Muavinlik Nasıl?

Yaz dönemi ben de Kamilkoç'da çalışmayı düşünüyorum açıkçası. Duyumlarıma göre şartları nispeten iyi gibi.
Bir de Kamilkoç'da, Pamukkale'de vs. çalışmış birisi varsa yazarsa daha iyi olur.

Değerli arkadaşlar. Peki muavin ücretleri hakkında bilginiz var mı ? Sefer başı para alınıyor galiba ama bir türlü ücretleri öğrenemedim.

Bulunduğum konumdan İstanbul'a yaklaşık 10-12 saat süren seferler için muavinlik düşünüyorum. Hiçbir bilgim yok. Uzun yol sevdiğimden ötürü niyetim var. Bilgiler vererek beni aydınlatır mısınız? Örneğin; “şunu şöyle yaparsan olmaz. Şu, şu şekilde daha iyi olur.” diyeceğiniz şeyler var mıdır? Teşekkür ederim.

Turizm fakültesi bitirmiş, yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans yapmış birisi olarak size şunu tavsiye edebilirim: Öncelikle hizmet ve turizm sektörünün ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu sayfalarca anlatabilirim ve konuyu çok fazla uzatmadan özetle şunu şöylemek istiyorum: Herkes çalıştığı sektörde hata yapabilir buna muavinlik de dahil. Misafirleriniz size bir konuda sitem veya şikayette bulunduğunda direnişe geçip mazeretler sunmak yerine örneğin: "efendim çok haklısınız sizin bu konuda ne kadar zorluk çektiğinizi tahmin edebiliyorum, bu konuyla ilgili elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın." şeklinde bir konuşma tarzınız olursa "kabul et ve harekete geç" odaklı profesyonel bir anlayışı benimsemeniz bu meslekte karşılaşacağınız bir takım zorlukları kolaylıkla aşmanızı sağlayacaktır. En önemli gördüğüm hususlardan birisidir.​

Muavinlik yapmış en az 30 kişiye sordum. Hiç biri bu meslek hakkında hoş sözler söylemedi; eğer yazarsam ban bile yiyebilirim. Gerisini sen düşün.

Yaz dönemi ben de Kamilkoç'da çalışmayı düşünüyorum açıkçası. Duyumlarıma göre şartları nispeten iyi gibi.
Bir de Kamilkoç'da, Pamukkale'de vs. çalışmış birisi varsa yazarsa daha iyi olur.
Şunu yazdığımı unutmuşum bildirim gelince gördüm. Bu işe hiç girmedim dostlar. Bir şirketle görüşmüştüm sigorta falan yapmıyorlardı, çevrem de yol sıkıntılı daha iyi iş bulursun falan demişti o yüzden girmemiştim. Ondan sonra tekrar düşünmedim. Sadece bu işin hastası, çekirdekten yetmesi yapar gibi geliyor bu işi. Zaten değil iş, talep de düştü, seferler azaltıldı falan her şey gibi bu da risk.

Yeni konular

Geri
Yukarı