Muay Thai nasıldır?

Hocam Muay Thai yumruk, tekme, diz ve direk ağırlıklı ve ağır olan bir spordur. Kick bokstan da ağır olduğu söylenir. Size eğer dayanacaksanız(darbeler vs) tavsiye ederim ama dayanamayacaksanız size boks veya krav magayı da tavsiye veririm. Krav maga sokakta daha çok işe yarar, İsrail tarafından geliştirilmiş self-defense sistemi.

Krav maga sokakta daha çok işe yarar, İsrail tarafından geliştirilmiş self-defense sistemi.
Açıkça söylemek gerekirse kavgaya sıcak bakmayan birisiyim, kendimi korurken karşımdakini ezebileceğim bir spor ile içli dışlı olmak istiyorum.
Hani dayak yemek falan neyse de adam emanet çıkardığında da kendimi savunabileyim, olay o.

Böyle şeylere gerek yok, kendinizi gereksiz cesaretlendirmiş olursunuz.

Fitness ile vücudunuzu sertleştirmenizi ve ondan sonra hala ihtiyaç duyuyorsan gitmeni öneririm.

Hani dayak yemek falan neyse de adam emanet çıkardığında da kendimi savunabileyim, olay o.

Dostum emanete karşı kendini savunabilmek hiç de kolay değil. Kaldı ki en uzman hocalar bile bıçaklanıyor ve bıçağa karşı kendini savunabilmek için 5 yılını vermen gerekir. Ama karşındaki adam bıçagı kullanmayı az biraz bile kullanmayı biliyorsa geçmiş olsun o yüzden b 'sini gördüğün an topukla derim.

Dostum emanete karşı kendini savunabilmek hiç de kolay değil. Kaldı ki en uzman hocalar bile bıçaklanıyor ve bıçağa karşı kendini savunabilmek için 5 yılını vermen gerekir. Ama karşındaki adam bıçagı kullanmayı az biraz bile kullanmayı biliyorsa geçmiş olsun o yüzden b 'sini gördüğün an topukla derim.
Erkekliğin %90'ı topuklamaktır.
Böyle şeylere gerek yok, kendinizi gereksiz cesaretlendirmiş olursunuz.

Fitness ile vücudunuzu sertleştirmenizi ve ondan sonra hala ihtiyaç duyuyorsan gitmeni öneririm.
Evde yatmakta bir yere kadar, öğrenmekten zarar gelmez; en fazla kemiklerim kırılır. 😂

Hocam Muay Thai yumruk, tekme, diz ve direk ağırlıklı ve ağır olan bir spordur. Kick bokstan da ağır olduğu söylenir. Size eğer dayanacaksanız(darbeler vs) tavsiye ederim ama dayanamayacaksanız size boks veya krav magayı da tavsiye veririm. Krav maga sokakta daha çok işe yarar, İsrail tarafından geliştirilmiş self-defense sistemi.

Bir Muay-Thai sporcusuyum lisanslı olarak ve eğer gerçekten sokakta etkili bir dövüş sporu isteniyorsa 1.sırada Muay-Thai gelir.

Bir Muay-Thai sporcusuyum lisanslı olarak ve eğer gerçekten sokakta etkili bir dövüş sporu isteniyorsa 1.sırada Muay-Thai gelir.
hocam konuyu hortlatıyorum ama, gitmek istediğim yerde maçlar vs. oluyor sizin ki lisans olayları felan vs. var. ama ben sadece öğrenmek için gitmek istiyorum. maçlara çıkmamayı istemem halinde kabul görür değil mi?

Hocam konuyu hortlatıyorum ama, gitmek istediğim yerde maçlar vs. oluyor sizin ki lisans olayları falan vs. var. Ama ben sadece öğrenmek için gitmek istiyorum. Maçlara çıkmamayı istemem halinde kabul görür değil mi?

Maçlara çıkmak istemezsen çıkmazsın bu kadar basit ama eğer öğreneyim kendimi geliştireyim diyorsan en az 5 ay git 5 ayda zaten lisans alıyosun lisansın senin elinde durur ister maçına çıkarsın ister çıkmazsın bir süre sonra zevk alırsın (ben bıraktım bu arada) ama lisansım duruyor.

Geri
Yukarı