Muay Thai vs boks

Tersgenclik

Hectopat
Daha fazla  
Muay Thai'ye yeni başladım ama buradan ilerleyip ilerlemeyeceğimi bilmiyorum. Sizce hem sokakta hem de turnuva anlamında hangisi daha çok işime yarar? Son sorum da, ikisini aynı anda yapıp yapamayacağım.

Muay Thai'ye yeni başladım ama buradan ilerleyip ilerlemeyeceğimi bilmiyorum. Sizce hem sokakta hem de turnuva anlamında hangisi daha çok işime yarar? Son sorum da, ikisini aynı anda yapıp yapamayacağım.
Şimdi kardeşim ben Muay Thai, güreş ve boks yaptım. Hepsinin birbirine göre avantajı var. Muay Thai serttir dirsek ve dizlerini kullanırsın. Boks ise sadece yumruk sporudur kondisyon ve çeviklik gerektirir. Ben tercihimi bokstan yana kullandım çünkü senin de sorduğun gibi sokak kavgasında 2 3 kişiye karşı daha çok işe yarar. Seninde böyle yapmanı öneriyorum.

Şimdi kardeşim ben Muay Thai, güreş ve boks yaptım. Hepsinin birbirine göre avantajı var. Muay Thai serttir dirsek ve dizlerini kullanırsın. Boks ise sadece yumruk sporudur kondisyon ve çeviklik gerektirir. Ben tercihimi bokstan yana kullandım çünkü senin de sorduğun gibi sokak kavgasında 2 3 kişiye karşı daha çok işe yarar. Seninde böyle yapmanı öneriyorum.
dwayne abi bana gülmüş galiba :D sanırım kendisi de uzun yıllardır muay thai yapıp hiçbir işini göremeyince bırakanlardan.

Son düzenleme:

Dwayne abi bana gülmüş galiba :D sanırım kendisi de uzun yıllardır Muay Thai yapıp hiçbir işini göremeyince bırakanlardan.

Ben Muay Thai yide boksuda aynı anda yapmak istiyorum ikisi arasında karar vermek çok zor sence ikisini aynı anda yapıp aynı zamanda boks ve Muay Thai maçlarına çıkmam mümkün mü?

Ben Muay Thai yide boksuda aynı anda yapmak istiyorum ikisi arasında karar vermek çok zor sence ikisini aynı anda yapıp aynı zamanda boks ve Muay Thai maçlarına çıkmam mümkün mü?

Ekstra yorulursun hocam. Haftada kaç gün olur bilmiyorum ama haftada 2 kere boks 2 Muay Thai gitsen hantallarsın maça zor çıkarsın ayrıca çok iyi beslenmen gerek.

kardeşim ikisi birbirinden çok farklı spor dalları. Muay thai de bacak da kullanıyorsun boks sadece yumruk sporu. Kondisyonuna ve yumruklarına güveniyorsan boks yap. Genel olarak full body herşey olsun diyorsan muay thai yap

Yeni konular

Geri
Yukarı