Müdür yardımcısı kişisel eşyama el koydu

Kardeş Amerika'da falan mı okudun şu olayı her öğrenci en az 1 kere yaşamıştır. Niye bu kadar şaşırdın altı üstü şapkayı almış yarın gitsin yanına geri alır zaten
Amerika ile ilgisi nedir anlamadım? Eşyam alındı elbet ama gün sonunda geri verildi. Hayırdır bıçak mı sokmuş adam okula illegal bir şey mi yapmış? Şapka üniformaya dahil bile değil. Onu geçtim çocuk güneşin altında takıyormuş zaten.

Okulda yapılan okulda kalır. Alıp öyle istediği gün veremez. "Şapka" bu. Silah falan değil.

Ben gasplık durum olmadığını söylüyorum. Ayrıca okul kurallarına göre okul üniforması dışında bir şeyin giyilmiş olması yasak. Kaç kez direkten döndüm bu olaylardan ötürü.
Manevi bir değeri yahut ihtiyacı varsa da düzgün bir üslupla söylenir.
Ülkeye acilen diksiyon dersi verilmesi lazım.
Yok gaspa girer yok bilmem ne, Amerika'da okumuyoruz arkadaşlar Türkiye'de okuyoruz.

Okul kurallarını sebep gösterip vermeme hakkı var.
İhtiyacı varsa zaten gelip kafasından çıkartıp almaz dediğiniz gibi düzgün bir üslup ile söyler.

Arkadaş uzatınca hoca da sinirlenip öyle söylemiş herhalde. açıkcası hoca ne söylüyorsa yapmak lazım tersine gittiğinde o da tersine gidiyor.
Her daim kuzenimin söylediği bir laf var; Ayıya yolu geçene kadar dayı diyeceksin.
Öyle bir kural yok saçmalamayı bırak.
Herhangi bir %5 ve üstü dilimle öğrenci okulun kurallarını incelersen görebilirsin.
Şu anda Suat Terimer'de son sınıf öğrencisiyim. Şapka vs. bile taksak anında alınır ve düzgün bir üslupla sebebi anlatılır.
Sebebi düzgün anlatamayan hoca ve kendini savunucam derken hoca da, saygısızlık yapan öğrenci de hatalıdır.

İhtiyacı varsa zaten gelip kafasından çıkartıp almaz dediğiniz gibi düzgün bir üslup ile söyler.
Ben ilk mesajımda da üsluba dikkat çekmişim. Mesajımı düzgün okumadıkları buradan anlaşılıyor.

Öyle bir kural yok saçmalamayı bırak.
Hocam öyle bir kural nasıl yok yahu? okula okul üniforması dışında başka bir şey giyip gidemezsin. ben Azerbaycanda yaşıyorum aynı şekilde burada da öyle yani.

Her daim kuzenimin söylediği bir laf var; Ayıya yolu geçene kadar dayı diyeceksin.

Herhangi bir %5 ve üstü dilimle öğrenci okulun kurallarını incelersen görebilirsin.
Şu anda Suat Terimer'de son sınıf öğrencisiyim. Şapka vs. bile taksak anında alınır ve düzgün bir üslupla sebebi anlatılır.
Sebebi düzgün anlatamayan hoca ve kendini savunucam derken hoca da, saygısızlık yapan öğrenci de hatalıdır.

Ben ilk mesajımda da üsluba dikkat çekmişim. Mesajımı düzgün okumadıkları buradan anlaşılıyor.
Ben bir mesajı doğru dürüst okumadan yorum yapmam hocam. sadece ihtiyacı varsa dediniz bende dediğiniz gibi ihtiyacı varsa düzgün bir üslup ile söyler dedim yani ihtiyaç anlamsız oldu sanki.
Pardon ''okumadığınız'' olarak görmüşüm. :D

Hocam öyle bir kural nasıl yok yahu? okula okul üniforması dışında başka bir şey giyip gidemezsin. ben Azerbaycanda yaşıyorum aynı şekilde burada da öyle yani.

Ben bir mesajı doğru dürüst okumadan yorum yapmam hocam. sadece ihtiyacı varsa dediniz bende dediğiniz gibi ihtiyacı varsa düzgün bir üslup ile söyler dedim yani ihtiyaç anlamsız oldu sanki.
Ya arkadaşım şapkanın üniformayla ne alakası var şaka mı yapıyorsunuz? Ayakkabı da giymeyelim o zaman üniformada yok diye. Atlet de giymeyelim. Şapka bu ya, şort falan değil.

Ya arkadaşım şapkanın üniformayla ne alakası var şaka mı yapıyorsunuz? Ayakkabı da giymeyelim o zaman üniformada yok diye. Atlet de giymeyelim. Şapka bu ya, şort falan değil.
Üniforma kuralını hiç mi duymadınız? Askerlikte bile üniforma şart. atlet ile okula gitmiyorsunuz üniforma ile gidiyorsunuz. atlet altta oluyor. ona kalsa giydiğiniz donunuza kadar baksınlar öyle saçmalık mı olur? şimdi şapka dediğimiz de hangi türden şapka onunda önemi var.

Ayriyeten konu sahibine buradan sesleniyorum. Müdür yardımcısı kişisel eşyanıza el koyduysa bir kere sorma hakkınız var onunda size cevap verme hakkı var. sonuç olarak okul çıkışında alıcaksınız eşyanızı. lafı daha fazla gereksiz yere uzatmaya gerek yok. lafı uzattıkça hocada sinirleniyor yardımcıda sinirleniyor en sonunda olan sana oluyor. o yüzden konuyu uzatmayın hiçbir zaman.

Üniforma kuralını hiç mi duymadınız? Askerlikte bile üniforma şart. atlet ile okula gitmiyorsunuz üniforma ile gidiyorsunuz. atlet altta oluyor. ona kalsa giydiğiniz donunuza kadar baksınlar öyle saçmalık mı olur? şimdi şapka dediğimiz de hangi türden şapka onunda önemi var.

Ayriyeten konu sahibine buradan sesleniyorum. Müdür yardımcısı kişisel eşyanıza el koyduysa bir kere sorma hakkınız var onunda size cevap verme hakkı var. sonuç olarak okul çıkışında alıcaksınız eşyanızı. lafı daha fazla gereksiz yere uzatmaya gerek yok. lafı uzattıkça hocada sinirleniyor yardımcıda sinirleniyor en sonunda olan sana oluyor. o yüzden konuyu uzatmayın hiçbir zaman.
Üniforma kuralı herkes kafasına göre dolaşmasın ve özellikle durumu olmayanlar kendilerini eksik hissetmesin diye var. Şapka gibi basit şeyler için değil. Üniformalara ben de karşı değilim. Ama dozunda.

Son düzenleme:
Üniforma kuralı herkes kafasına göre dolaşmasın ve özellikle duurmu olmayanlar kendilerini eksik hissetmesin diye var. Şapka gibi basit şeyler için değil. Üniformalara ben de karşı değilim. Ama dozunda.
Bilemem konu sahibinin ne türden bir şapka taktığına da bağlı olabilir. sonuç olarak çeşitler çok.

Beden dersindeydik müdür yardımcısı geldi. Bir anda şapkamı kafamdan çekti. Derste takılmaz dedi. Ben de beden dersindeyiz sınıfta işlenen derslerde çıkarıyorum diye. Hoca da çıkışta alırsın dedi. Ben de beden dersindeyiz açık havada niye takmıyorum dedim. Sonra yeni şapka alırsın veya ailen gelir alır dedi. Benim bildiğim okul bitince vermek zorunda sonuçta kişisel eşyam. Okul bitince de vermiyorsa gaspa girer. Öyle değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum? Böyle bir hakkı var mı?

Nedenini bilmiyorum ama Türkiye'de bir gelenek herhalde. Çoğu hoca gözünü kestirdiği eşyayı alabiliyor ve onu ya velin gelirse alırsın ya da bende kalır diyor. Maalesef hakkı var sanırsam. Beden hocaları 3-4 haftada bir 30 dakika ders yapıyor onun dışında yatıyor ama kendileri absürt şekilde sert oluyorlar. Şapka da malum derste takmak pek iyi görülmez.

Nedenini bilmiyorum ama Türkiye'de bir gelenek herhalde. Çoğu hoca gözünü kestirdiği eşyayı alabiliyor ve onu ya velin gelirse alırsın ya da bende kalır diyor. Maalesef hakkı var sanırsam. Beden hocaları 3-4 haftada bir 30 dakika ders yapıyor onun dışında yatıyor ama kendileri absürt şekilde sert oluyorlar. Şapka da malum derste takmak pek iyi görülmez.
Çocukların kafasına güneş geçse daha mı iyi? Şapkanın üzerinde bir küfür yada hakaret veyahut siyasal mesaj içeren bir öge yoksa kimse de bir şey diyemez. Ben güneş çarpması yüzünden ölümden döndüm neredeyse.

Ayrıca mevzu şapka falan değil, ne olursa olsun müdür ancak (gerekli gördüğü halde) sıkıntılı olan eşyayı alır, eğer hakkında işlem yapılması gerekiyorsa yapar, gün sonu geri verir. Öğrenci ısrarla bu aksesuar ile geliyorsa uzaklaştırma verilir vs.

Bazı şeyler kitaplarda yazmaz. Üniforma kuralına uyulması gerektiği yazar ama "çocuklar şapka takmasın" yazmaz. Yazsa bile gerekli olduğunda (havaların sıcak olması ve güneşin dik vurması gibi) bu kural gevşetilebilir. Madem her şey o kadar resmi o zaman adabına uyulsun.

Geri
Yukarı