Müdürümün nişanlısı tehdit ediyor

Merhaba, sizlere bir konuda akıl danışmak istiyorum moderatörlerimiz eğer bu konuda yorumlarda bulunursa sevinirim.

Bir market zincirinde yaklaşık 4 senedir çalışıyorum.
4 senedir mağaza müdürü olmam kokusunda bölge müdürüm bana istekte bulundu.
Elbette sorumluluk almak istemediğim için personel olarak çalışmaya devam ettim.
Mağazada 2 sene şirkette 4 senedir çalışıyorum.
Mağaza 2 yıl içinde 3-4 müdür değişti ben hiç değişmedim.

En son gelen müdür mağazayı sabah 9 da açması gerekiyor.
Ne yazık anahtarı bana veriyor sık sık.
Yani mağazayı müdür açması gerekirken personele sen aç mağazayı diyor.
Ben biraz daha uyuyup geleceğim diyor.
Eğer bölge müdürü gelirse bozuk para aramaya çıktığımı söyle diyor ben hemen çıkar gelirim diyor.
Bana bunu 3-4 kere yaptırdı.
Mağazayı tek başıma açtım ve o gelene kadar idare ettim bunu bana her anahtarı verdiğinde yaptırttı.
Mağazada anahtarı personel almaz müdür ve yardımcısı alır. Çünkü anahtarda çelik kasa anahtarı da var.
Bölge müdürünün numarası personellerde olmaz.
Ama ben eski müdürümden aldım ve kendilerine yazdım.

Anahtarı personel almaz ama müdür sen al anahtarı, sabah açarsın, ben sonradan gelirim diyor.
Mağaza müdürünü bölge müdürüne şikayet edince mağaza müdürüne kızmış ve müdür nişanlısını mağazaya getirtirip beni tehdit ettirtti. Beni, seni öldürüm şeklinde tehdit ediyor ve mağaza müdürü de istediğin yere git, şikayet et, bölge müdürü, personelleri takmıyor diyor. Adamın eşi mağazayı geç açıyor, sıkıntı yok. Ben ilgililere şikayet ettim diye ölüm tehditi alıyorum. Ne yapmalıyım?

İşe ihtiyacın varsa yapacak bir şey yok dostum. Üst makamlara şikayet edebilirsin ama mobbing yeme ihtimalin yüksek. Eğer işe ihtiyacın yoksa, bas istifanı yaz gerekçeni şirkete çık. Gocunma bile.

ben bölge müdürüne whatsappdan durumu anlatıyorum adamın versiği tek cevap şu;

👍
Tamam Hasan ben gelir konuşurum müdürle.

Geldi konuştu müdür de eşine personel beni völge müdürüne şikayet etti diye söyledi.
Nişanlısı benimle tartıştı. Hakaret falan etti.

Bölge müdürüne tehtid aldığımı söylesem adam gelir beni keser.
Kendi sorunu ile kendisi ilgilenmek yerine karısının arkasına saklanıyor, ne erkek ama :D.

Hepinize iyi akşamlar sormak istiyorum dürüst insan olmak, iyi bir insan olmak neden bu kadar zor?
Daha önce sizlere bir konu paylaşmıştım;
Konuda müdürün nişanlısı beni tehdid etti şeklinde bir yazı. Okursanız konuya daha çok vakıf olursunuz.
Müdürüm her zamanki gibi 1 haftada 3 kez işe gelmiyor ve bu durum yüzünden zaman zaman mağaza anahtarı personele yani bana bırakılıyor. Geçen sefer yazımda da belirttiğim gibi anahtarı almak istemediğimi müdürün kendi işlerini yapmak istemediğimi belirtmeme rağmen nişanlısı müdürünün yani evleneceği eşinin rahatı bozulmasın diye beni dövmekten ve öldürmekten bahsetmişti. Elbette bu olay ilk yaşandığında komşu markette çalışan arkadaş çevreme ve arkadaşlarıma anlattım. Şimdi arkadaşlar adam benim gözümü korkuttu nede olsa eşi yani müdür rahat etti zaten herkes benden korkuyor şizofren nişanlımı herkesin üstüne salarım korkusunu salmış biz çalışanlara bu sayede mağazada bizler af edersiniz kopek gibi çalışırken müdür ne mağazaya geliyor nede yukarıda koltuğundan kalkıyor. Artık şurama geldi.
Konuyu aileme anlattım aynı zamanda müdürün bir üstü bölge sorumlusuna da şöyle bir yazı yazdım;
Fatih bey aslında size söylemek istediğim birşey var. Bu konu yüzünden sürekli olarak mağazada bu konu yüzünden gerginlik oluyor.

Konu şu müdür aleyna mağazaya gelmiyor.
Almam gereken saatler var diyerekten mağazaya gelmiyor.

Böyle bir hakkı yok.
Mağazaya 1 gün geliyorsa 5 gün gelmiyor.

Nişanlısı mağazaya geliyor yukarı dahi çıkıyor, bunları bölge sorumlusuna adem beye söylememem konusunda beni tehdit etti nişanlısı.

Eğer ki iş yerinde böyle müdürün eşinden tehdid almaya devam edersem aileme konuyu bildirmek zorunda kalacağım.
Ailem bunu bilirse sonu kötü bitebilir. Müdür aleynayı incelemeye alın işe bugün de gelmedi 2 gün öncede gelmemişti ve sayre.
Rahatsız ettim kusura bakmayın ben de artık dayanamadım sürekli sürekli olan bu. Sizden ricam bu konuyu kimseye söylemeden el atın.
Bu konu hakkında öneriniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı