Müfredatta neden çok boş konular var?

Bu kadar kardeşim. Bak kimse senin inancına laf söylemiyor. Ama sen bizim peygamberimize alaycı bir ifade ile yaklaştık. Biz seni bu yüzden uyardık. Herkesin inancı kendine.
Alaycı bir ifade ilişki ile yaklaşmadım, din kültürü ve ahlak bilgisi adı altında "İslam" ve "Hz.Muhammed'in Hayatı" anlatılmasının boş olduğunu belirttim. Eğer böyle bir ders var ise Tüm dinler anlatılmalı.

Ben 12 yıl boyunca din dersi gördüm, bir şey öğrendim mi? Hayır. İnsanlara zorla dersi göstermeleri saçmalıktan bir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o zaman sorununuz cevabı eğitim sistemimiz çok kötü. Ben niye diferansiyel öğreniyorum ki üniversitede mühendislere öğretsinler değil mi? Hayatta kalma bilgileri, acil bir durumda ne yapmamız gerekir gibi bilgiler çok daha önemli bana kalırsa. Ben doktor olacağım niye fizikte momentum hesaplıyorum?

Hocam o zaman sorununuz cevabı eğitim sistemimiz çok kötü. Ben niye diferansiyel öğreniyorum ki üniversitede mühendislere öğretsinler değil mi? Hayatta kalma bilgileri, acil bir durumda ne yapmamız gerekir gibi bilgiler çok daha önemli bana kalırsa. Ben doktor olacağım niye fizikte momentum hesaplıyorum?

Aynen.

Geri
Yukarı