Mühendis için sistem önerisi

onurk08

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Arkadaşlar mühendis bir arkadaşıma sistem toplayacağım oyun oynamıyor.
AutoCAD programı kullanacak çizim falan yapacak uzun yıllar gitmesini istiyorum ve performans olarak iyi olmasını isityorum.
İşlemci olarak en iyi hangisini kullanmalıyım AMD mi Intel mi? AMD'nin hangi serisi Intel'in kaçıncı nesili daha iyi olur?
Ekran kartı olarak hangisini kullanmalıyım ekran kartına gerek var mı?
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Toplam bütçe 18.000 TL.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bütçeye göre konuşmak daha iyi olur. Az çekirdekli iyi bir intel işlemci, çok çekirdekli orta seviye AMD işlemciden iyi olur fakat fiyat farkı var. Bütçe nedir?

Merhaba,
AutoCAD programı kullanacak çizim falan yapacak uzun yıllar gitmesini istiyorum ve performans olarak iyi olmasını isityorum.
İşlemci olarak en iyi hangisini kullanmalıyım AMD mi Intel mi? AMD'nin hangi serisi Intel'in kaçıncı nesili daha iyi olur?
Teşekkürler.

AutoCAD ile çizim yapıp render alacaksanız tabii ki güçlü bir ekran kartına ihtiyacanız var, yani bütçenize göre en iyisi.

Merhaba,
Teşekkürler.
AMD veya Intel kullanılması bütçeye göre değişir.

Intel stabilite olarak tavsiye ederim. En az RTX3060 ekran kartı. En az 16 GB RAM. Bütçe nedir?

Intel'in hangisi i5 mi i7 mi bütçe olarak 13.000 TL ile 18.000 TL arası.

Bütçe olarak toplam 13.000 TL ile 18.000 TL arası ekran kartı olarak hangisini kullanmalıyım.

AutoCAD ile çizim yapıp render alacaksanız tabii ki güçlü bir ekran kartına ihtiyacanız var, yani bütçenize göre en iyisi.

Toplam bütçe 13.000 TL ile 18.000 TL arası.

Intel stabilite olarak tavsiye ederim. En az RTX3060 ekran kartı. En az 16 GB RAM. Bütçe nedir?

Toplam bütçe 13.000 TL ile 18.000 TL.

Toplam bütçe 13.000 TL ile 18.000 TL arası.

Intel i5 12400F 13400F mi daha iyi Ryzen 5 5600 ya da 5600X mi?
intel i5 13400f en iyisidir. 10 çekirdek olması işinizi hem kolaylaştırır hemde performansınızı arttırır fakat fiyat farkı olabilir. dersenizki ryzen 5600x alayım ekran kartını ti yapayım siz bilirsiniz benim önerim i5 13400fdir.

Geri
Yukarı