Mühendislik adına ürün tasarımları için doğru bölüm seçimi

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Şu an askerdeyim ve sivile dönünce çocukluğumda ilgi alanım olan şeyleri yapmakla alakalı planlarım var. Ben hep küçükken otomobil tasarımı ile uğraşırken, bilgisayar ile de 19 yıldır uğraşıyorum. Öte yandan bir ihtiyaç için herhangi bir şeyi soyut olarak icat ortaya çıkarıp planlayabiliyorum. Aklımdaki bu gibi (yazılımsal, donanımsal robotik elektronik aletler genellikle) cihaz/ürünleri tasarlama ve dünyaya kazandırmak için önce gerekli bilgiye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı üniversite düşünüyorum. Aklımda mekatronik mühendisliği var, öte yandan yazılım ve bilgisayar mühendisliği de aklımdan geçmiyor değil. Kararsızlık yaşıyorum bu noktada. Ben bölümün diplomasını alayım, ona göre iş bulayımdan ziyade, edindiğim bilgi ile aklımdaki tasarımları hayata geçirmek için istiyorum. Sizce hangisini tercih edip yol almak mantıklı? Ayrıca sormak isterim ki farklı kaynaklardan bu tip konulara hâkim olabilir miyim? Yani üniversite şart olur mu? Çünkü üniversite okumak Mali açıdan şu anlık zorlayacak gibi. Teşekkürler.

Geri
Yukarı