Mühendislik etiketi iş alanında çok mu etkili?

Bilgisayar veya Endüstri Mühendisi olduğumu varsayın. Veri bilimci iş ilanı için size gelmişim. Kendimi geliştirmişim iyi bir İngilizcem var, programlama bilgim var. Beni mi alırsınız yoksa;

Eğitim olarak neredeyse tamamen veri alanında öğrenim gören, yine kendini İngilizce ve programlama alanında geliştirmiş bir İstatistik mezununu mu alırsınız?

Kısacası iş alanında mühendis olmanın bir artısı var mı?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sizi de hep etiketliyorum kusura bakmayın. Tavsiyenizi dikkate aldığım için etiketliyorum.

Bilgisayar veya Endüstri Mühendisi olduğumu varsayın. Veri bilimci iş ilanı için size gelmişim. Kendimi geliştirmişim iyi bir İngilizcem var, programlama bilgim var. Beni mi alırsınız yoksa;

Eğitim olarak neredeyse tamamen veri alanında öğrenim gören, yine kendini İngilizce ve programlama alanında geliştirmiş bir İstatistik mezununu mu alırsınız?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sizi de hep etiketliyorum kusura bakmayın. Tavsiyenizi dikkate aldığım için etiketliyorum.
Yaptığınız projeler önemli.

Ben, kendini geliştiren ve iyi İngilizcesi, programlama bilgisi olan mühendisi alırdım. Bu arada tabii ki beni istediğiniz zaman etiketleyebilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Ayrıca yaptığınız iş ve projelerde tabii ki önemli.

İlla endüstri, makine yazmıyorlar ama mühendislik diploması olan diye genel bir not koyuyorlar artık bazı iş ilanlarında. Sizin bu istatistik mezunu örneği genelde çok kurumsal olmayan firmalarda yapılabilir mühendis fazla ücret isteyebilir diye. Ama kurumsal firmalarda önce diplomaya bakılır sonra özelliklerinize göre elenirsiniz ya da alınırsınız.

Geri
Yukarı