Üniversitede eğitim dışında çok boş zaman bulunuyor mu?

giovanni3453

Picopat
Merak ettiğim tıp, mimarlık, hukuk, mühendislik gibi zor ve meşakatli bölümleri okuyan biri için boş zaman çok fazla bulunuyor mu? Örneğin tıp okumak istiyorum aynı zamanda makine öğrenmesi ve yapay zeka üzerine çalışıyorum bunun için zaman bulabilir miyim hani şu an son sınıfım YKS falan var neredeyse hiç boş zaman bulamıyorum peki üniversitede de böyle mi olacak? Yoksa başka şeyler ile de ilgilenmek için zaman bulabilecek miyim?

Zaman ayarlaması sana kalmış olan bir şey. İstersen dersten çıktıktan sonra gez, istersen ders tekrarı yapıp ders çalış.

Ders yoğunluğu haftalık dersler üniversite tarafından ayarlandığından ona yorum yapamam.

Fakat bilgisayar programcılığı okuyan arkadaşım haftada 2.5 gün okula gidiyor, 4 yıllık bir bölümde ders yoğunluğu nasıl oluyor, fark oluyor mu bilemiyorum.

@Thomas Shelby00 @DNA @364809 Örneğin tıp için konuşacak olursak illa tüm gün ders mi çalışmam gerek lisedeymiş gibisinden?

Lise son gibi yoğun oluyor. Ayrıca hocalarla iyi anlaşıp ameliyatlara girmek için de izin isteyebiliyorsunuz. O zaman vakit kalmıyor hiçbir şeye. Ama zaten tüm konuları müthiş öğrenme imkanınız yok, böyle deneyim kazanmak da az biraz ders çalışmak da önemli hale geliyor.

Mühendis olarak şöyle söyleyebilirim. Derslere gidip hocanın dediği notları güzel tutarsan ve çevren iyi olursa (sınav çalışma grubu) , ders kaynağı bulunca yapılabiliyor , proje ve ödev verilirse de yapmayı ihmal etme. Ben 7 haftanın konusuna 3 gün çalışarak gelecek sınavları takmadan geçebiliyorum. Kısacası bu bölümleri kendine vakit ayırarak geçmen mümkün.

Lise son gibi yoğun oluyor. Ayrıca hocalarla iyi anlaşıp ameliyatlara girmek için de izin isteyebiliyorsunuz. O zaman vakit kalmıyor hiçbir şeye. Ama zaten tüm konuları müthiş öğrenme imkanınız yok, böyle deneyim kazanmak da az biraz ders çalışmak da önemli hale geliyor.

Peki yani bahsettiğim yazılım-programlama vs için vakit kalmaz mı? Öyle günde 10 saat yatıp derse girip çıkayım kafasında değilim uzun süreler çalışmak istiyorum eğer kendimi zorlarsam sence zaman yaratabilir miyim?

Peki yani bahsettiğim yazılım-programlama vs için vakit kalmaz mı? Öyle günde 10 saat yatıp derse girip çıkayım kafasında değilim uzun süreler çalışmak istiyorum eğer kendimi zorlarsam sence zaman yaratabilir miyim?

Tıp ve yazılım yan yana gelecek kelimeler bile değiller. Tıpta sadece tıp ile ilgilenmeniz gerek. Yazılıma en fazla 1-2 saat ayırırsınız. Durum böyle. Eğer o alanda ilerlemek istiyorsanız yapay zeka mühendisliği hedefleyin.

Tıp ve yazılım yan yana gelecek kelimeler bile değiller. Tıpta sadece tıp ile ilgilenmeniz gerek. Yazılıma en fazla 1-2 saat ayırırsınız. Durum böyle. Eğer o alanda ilerlemek istiyorsanız yapay zeka mühendisliği hedefleyin.

O zaman söylediğine göre boş olan tüm zamanımı bu yönde harcarsam ancak o zaman ilerleme kaydedebilirim değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı