Mühendislik İçin 3000-4000 TL Laptop Önerisi

TechnicCre

Hectopat
Daha fazla  
1 haftadan beri dizüstü bilgisayar arıyorum. Bir özellik tutsa diğer özellik tutmuyor ciddili bir araştırma yaptım fakat sonuca ulasamadım. Lenovo buldum fakat 10 insandan 7'sinin lenovoyla sorunu olduğunu gördüm. Lütfen aradığım özelliklere göre dizüstü önerirseniz sevinirim. Bu arada kodlamayla çizimle uğraşıyorum. Auto Cad olsun, Proteus olsun, Programlama olsun.

SSD Şart eğer sadece SSD var ise 512 GB, HDD var ise 128 ya da 256 olabilir .Ekranı 15.6 olursa iyi olur. Oyun bilgisayarı istemiyorum. Sadece iş için kullanacağım bir bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra serisine bakabilirsin. Muhakkak uyan bir model vardır isteklerine göre. Monster yazarsan internete çıkar iki tanıdığımda var ikisinin de bir sıkıntısı yok. Genelde sırf SSD ya da HDD oluyor sen sırf SSD olanı alırsın zaten SATA SSD ve HDD desteği oluyor. Yer sıkıntı olmasın diye 200 TL civarında bir mebla ile 1 TB 7200 Rpm HDD alabilirsin. Modelden modele değişiyor tabii ki bazılarında 1×M.2 ve 2×SATA desteği oluyor bazılarında ise direk 3×SATA desteği incelersen muhakkak bir model bulursun dediğim gibi. Bu arada eğer Monster alırsan ve çanta hediyesi olmayan bir model ise çantasını da ayrıca al. Çoğunda oluyor ama yoksa baya işlevli bir çanta bana göre:)

macbook al diyeceğim ama eminim ki çok karşı çıkacakdır ama laptopda önemli olan herşey performans değildir ki taşınabilir olması , pil ömrü , tasarım , taşınabilirlik ve en önemlisi işletim sistemei macOS un iş ve gündelik kullanım alanında windowsdan kat kat daha iyi olduğu kesin ama windows almakta kararlıysan amazondan almanı öneririm. Mühendislik için bundan dah iyi bir laptop bulamazsın https://www.amazon.com/Microsoft-Su...TF8&qid=1515530638&sr=1-22&keywords=ultrabook
microsoft surface book kalemi çok büyük bir artı. alıcaksan ultrabook almalısın taşınabilirlik çok önemli gaming laptopları taşımak işkenceden farksız

Mühendislik öğrencisi ise en önemlisi bence performans tabii ki gidip 10 kg laptop alınmaz ama mühendislikte laptop performansı daha önemli gibime geliyor. Kullanacağı yazılımlara göre değişir eğer işini MacBook ta görecekse tercih edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı