Mühendislik için 6000 TL'ye dizüstü önerisi

Yasin Temel

Centipat
Kuzenim makine mühendisliği okuyor ve bir laptopa ihtiyacı var ama bu konularda pek bilgisi yok. Oyun oynamayacak, oynarsa sadece LOL gibi çerez oyunlar falan. Önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 6.000 TL. Sizce 10. nesil U serisi işlemcili alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin sahip olduğunuz laptop bile işini görecek seviyede tahminim. Daha kötüsüyle birçok çizim programını (AutoCAD, Ansys vb.) kullanan arkadaşlarım oldu.

Solidworks yüksek işlemci gücü isteyen bir uygulama ve makine mühendisleri AutoCAD'den ziyade bunu kullanır. Catia felan da kullananlar var. Bu yüzden U serisi bir işlemci almanızı tavsiye etmiyorum. Oyun bilgisayarları mühendislik için en uygun olan bilgisayarlardır. Zaten üretilme amaçları yüksek işlem ve grafik gücü isteyen yeni nesil oyunlara yönelik olmasından kaynaklanıyor. Mühendislik programlarının bu oyunlardan altta kaldığını düşünmeyin. Kardeşim de makine mühendisi ben de elektrik-elektronik mühendisiyim. Monster Abra a5 v12 almıştım zamanında kardeşime ve ben memnun kaldım performansından. 2.3 kg olması da taşınabilirlik açısından güzel. Size bu markayı tavsiye ederim. Siz sitesinden ihtiyacınıza uygun şekilde konfügürasyon yapabilirsiniz.

Emin ol her işini görebilecek laptop. Ha daha iyisini alıp almamak onun elinde.

Gtx 1650 ve I7 9750H ikilisi olan modellere bakılabilir:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı