Mühendislik için iş bilgisayarı önerisi

Eskopya27

Centipat
-Microsoft Office programları.
-Erp.
- Project.
- SQL server.
- Matlab.
- Programlama dilleri.
- Gams.
-Lindo.
- Proengineer.
-Neurosolutions.
Bu programları rahatlıkla kullanabileceğim en uygun bütçeli dizüstü bilgisayar önerir misiniz?

U işlemcide 4 Core 8 threat var. Şimdi ben sanalaştırma yaptım bir server kurdum orası SQL 2 Core 4 threat verdim sonra bir de uygulama sunucusu verdim ona da 2'ye 8 verdim SQL için verdiğim Core zaten düşük bunlar nasıl performanslı çalışacak bilgisayarın kendisi kullanmayacak mı? Tabi arkadaş için basit düşünmedim biz üniversitede bunları yapıyorduk. Ben o kadar kapsamlı kullanmam derse orasına karışmam
Yakın zamana kadar büyük çoğunluğun "iyi" işlemcisi 4 core idi. Benim "oyun laptop"ımda intel 7700HQ vardı ve 4 core 8 thread idi, çevremdeki en iyi bilgisayarlardandı. Bunlar yetmiyor olsa kimse iş yapamazdı birkaç sene önce 😃

Yakın zamana kadar büyük çoğunluğun "iyi" işlemcisi 4 core idi. Benim "oyun laptop"ımda intel 7700HQ vardı ve 4 core 8 thread idi, çevremdeki en iyi bilgisayarlardandı. Bunlar yetmiyor olsa kimse iş yapamazdı birkaç sene önce 😃
Bunlar tabiki de kötü değil çok iyi ama yapılan işe göre yetmidiği durumlar var bu alacak kişinin kendisini ne yaparken hayal ettiği ve ne kadar bütçesi olduğu ile alakalı

Ya cidden mi hala oyun laptopu için ısrar ediyorsun. Konu bu günlük kapandı veya konu sahibi geri dönene kadar. Casper'a bir bakacak beğenmezse sen devam edersin oyun laptopunu önermeye.

Adamlar içine kart koymuş işlemci koymuş bilmem ne koymuş oyun bilgisayarı deyip geçerseniz tabii hala oyun bilgisayarı mı dersiniz ne yapayım o kadar yazdım ben marka bile önermiyorum ne bu Casper takıntınız bayi misiniz anlamadım gitti 😂 ben sadece yorumlarımı sebeplerini yazdım istediğini alsın döverek aldıracak halimiz yok sayfa başından beri birçok model önerildi fiyatına göre istediğini alır

Marka önemli değil u işlemci alma diyorum tabii her şey finansal durumda bitiyor. 7.2-7.6 civarı Excalibur var Abra var hangisini beğenirse
Hocam best notebook for programming yazarsanız dahi çıkan notebooklarının çoğunun U işlemcili olduğunu görürsünüz. Bu cihazların ortak noktası 1.5 kg altı olmaları ve 8-10 saat civarı batarya süreleri taşımaları. Bunun her ikisini de 1650 tarzı bir GPU bulundurmaması ve U işlemciye sahip olmaları sağlıyor. Bugün piyasada bu amaçlı kullanılabilecek belki en iyi bilgisayar (tercihe göre Mac veya XPS de dahil olabilir bu kıyasa) Lenovo Thinkpad X1 Carbon da U işlemcisi ile satılan bir bilgisayar ve i7 + 16 GB konfigürasyonu 2000 dolar gibi fiyatlara satılıyor.

Uzun süreli yük altında GPU da gerektiren işlemlere ihtiyaç duyanların mümkünse soğutma ve performans bakımından masaüstü tarafına yönelmeleri daha doğru olur tabii.

Tamam sen de haklısın. Ben neden Casper önerdim çünkü konfigüre ederek bütçesine uygun alabilir diye önerdim. Ve bütçesi o kadar da fazla değildi. Kendisi öğrenci para lazım oluyor.

Yaklaşık 10 dk önce gönderdim fakat göndermemiş kb.

Geri
Yukarı