İş Bilgisayarı Önerisi

Hocam bu kadar butceye bence 11800H falan alin.
Butce arttirma imkani varsa hem hafif, hem kaliteli, hem de ince:

Bu eget mumkun degilse o T5 v20.3 gayet ince ve hafif sayilabilir.

Hocam bu kadar butceye bence 11800H falan alin.
Butce arttirma imkani varsa hem hafif, hem kaliteli, hem de ince:

Bu eget mumkun degilse o T5 v20.3 gayet ince ve hafif sayilabilir.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. 11800h işlemci çok iyi ama keşke bu ürün ekran kartsız ya da basit bir ekran kartı ile sunulsaydı. Nadir durumlar hariç hiç oyun oynamıyorum.

Markaya karar verdim gibi. Monster almayı planlıyorum ama Huma serisi mi Tulpar serisi mi ona karar vermem lazım. Huma serisi şu an ellerinde olmadığı için çok çok yüksek fiyatla yayınlanıyor, 1-1,5 ay sonra gelecekmiş. O zaman makul bir fiyatla satışa sunulabilir herhalde.

Tulpar serisi ile ilgili merak ettiğim durum ise sadece tarayıcı/youtube kullanımında şarj süresi ne kadar oluyor? Memnun olmadığınız bir özelliği var mı?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. 11800h işlemci çok iyi ama keşke bu ürün ekran kartsız ya da basit bir ekran kartı ile sunulsaydı. Nadir durumlar hariç hiç oyun oynamıyorum.
Hocam ekran karti olsun, sorun olmaz.
Intel kartini kullaniyor zaten gunluk islerde.

Onun disinda Tulpar derim islemci olarak da daha iyi.

Tulpar serisi ile ilgili merak ettiğim durum ise sadece tarayıcı/youtube kullanımında şarj süresi ne kadar oluyor? Memnun olmadığınız bir özelliği var mı?
Hocam pil suresi gerekli ayarlar ile 2 saat kadar.
Ofis modu+pil modu ile.

@Sinan AKDAŞ
Eğer hala almadıysanız uzun süreler kullandım bu bilgisayarı şu an Mac kullanıyorum.
Tasarım malzeme kalitesi taşınabilirlik olarak kusursuz 14 inc ama 13 inç MacBook promdan daha küçüktü (çerçeveleri sebebiyle).
Macbook alternatifi olarak geçen bir model zaten.
Şarjı oyun tarzı zorlamadığın surece;
Film izlerken = 10 saat.
VS Code ve tarayıcıyla da 6-7 saat arası kullanım veriyor.
Kesinlikle önereceğim makine ı7'den daha güçlü işlemcisi.

@Sinan AKDAŞ
Eğer hala almadıysanız uzun süreler kullandım bu bilgisayarı şu an Mac kullanıyorum.
Tasarım malzeme kalitesi taşınabilirlik olarak kusursuz 14 inc ama 13 inç MacBook promdan daha küçüktü (çerçeveleri sebebiyle).
Macbook alternatifi olarak geçen bir model zaten.
Şarjı oyun tarzı zorlamadığın surece;
Film izlerken = 10 saat.
VS Code ve tarayıcıyla da 6-7 saat arası kullanım veriyor.
Kesinlikle önereceğim makine ı7'den daha güçlü işlemcisi.
Hocam bahsettiğiniz model hangisi? Msi summit mi? Ayrıca macbook kodlama işlerinde nasıl? Ybs bölümüm icin almayı planlıyorum 2 senesi kodlama ağırlıklı uyumluluk sorunu yasar mıyım? Pili uzun ve ömürlük pc istiyorum ondan macbook düsünüyorum ne önerirsiniz? Oyun vs oynamıyorum

Hocam bahsettiğiniz model hangisi? MSI Summit mi? Ayrıca MacBook kodlama işlerinde nasıl? YBS bölümüm icin almayı planlıyorum 2 senesi kodlama ağırlıklı uyumluluk sorunu yasar mıyım? Pili uzun ve ömürlük PC istiyorum ondan MacBook düsünüyorum ne önerirsiniz? Oyun vs oynamıyorum.

Bahsettiğim model ASUS Zephyrus G14 (GTX1650 - R7 5800H) ;

MacBook'la aralarında ki fark sadece işletim sistemi ve tasarım diyebilirim, ikisini de uzun süreler kullandım web gezinmeleri, video izleme tarzı işlerde ikisi de 10 saati görüyor. C ve Python dillerini kullanıyorum ben Mac sistemde yazmakla Windowns'da yazmamın (bence) farkı yok.
Ara arada olsa oyun oynarım diyorsan G14 tercih edebilirsin.

Eğer bütçen yeterse ve MacBook almak istersen 16 GB RAM almanı öneririm, ve kesinlikle MacBook Pro yönelme Air al 16 GB RAM olsun M1 çipiyle aralarında güç farkı yok, ki Pro kullanıyorum ben tauchbar sürekli 1.5-2.5 arası RAM kullanıyor.

G14 alırsan 8 GB alsan da olur kendin RAM eklemen garanti kapsamından çıkartmıyor 8 alıp kendin 16 yaparsan daha hesaplı oluyor. (içinde gelen RAM gömülü geliyor yani 8 alırsan en fazla 24 16 alırsan en fazla 32 GB yapabilirsin)

Umarım anlaşılır şekilde yazabilmişimdir.

Bahsettiğim model ASUS Zephyrus G14 (GTX1650 - R7 5800H) ;

MacBook'la aralarında ki fark sadece işletim sistemi ve tasarım diyebilirim, ikisini de uzun süreler kullandım web gezinmeleri, video izleme tarzı işlerde ikisi de 10 saati görüyor. C ve Python dillerini kullanıyorum ben Mac sistemde yazmakla Windowns'da yazmamın (bence) farkı yok.
Ara arada olsa oyun oynarım diyorsan G14 tercih edebilirsin.

Eğer bütçen yeterse ve MacBook almak istersen 16 GB RAM almanı öneririm, ve kesinlikle MacBook Pro yönelme Air al 16 GB RAM olsun M1 çipiyle aralarında güç farkı yok, ki Pro kullanıyorum ben tauchbar sürekli 1.5-2.5 arası RAM kullanıyor.

G14 alırsan 8 GB alsan da olur kendin RAM eklemen garanti kapsamından çıkartmıyor 8 alıp kendin 16 yaparsan daha hesaplı oluyor. (içinde gelen RAM gömülü geliyor yani 8 alırsan en fazla 24 16 alırsan en fazla 32 GB yapabilirsin)

Umarım anlaşılır şekilde yazabilmişimdir.
Harika açıklamışsınız hocam çok teşekkürler.Xbox series S konsolum olduğu icin macbook düsünüyordum daha rahat kullanım ve uzun seneler sorun sıkıntısız kullanım icin.G14 modelinin de videolarını izlemiştim çok şahsına münhasır özellikle pil performansı çok ilginç düzeyde iyi ancak dediğim gibi tek odağım yazılım,günlük isler olunca macbook air 16 ram modeli uzun sürede daha iyi olur gibi geliyor siz ne düsünürsünüz:)?

Yeni konular

Geri
Yukarı