Mühendislik için ne kadarlık bir sistem alınmalı?

Devilcry1105

Hectopat
Herkese merhaba, bu konu için son kez burada konu açıyorum. Şimdiye kadarki yardımlarınız için teşekkür ederim. Arada kaldığım duruma gelecek olursam, şu anda lise 3’teyim ve laptop almam lazım. Diğer konuda bahsedilen 5.000-7.000 TL civarlarına bir laptop alırsam eğer hem liseyi hem de fazla bilgisayar gücü gerektirmeyen bir bölüme gidersem(Endüstri Mühendisliği, Tıp, Hukuk vesaire.) üniversiteyi de bitirebilirim ancak bilgisayar gücü gerektiren bir bölüme gidersem bana yeterli olmayacak ve yeni bilgisayar almam gerekecek. O zamanki kur ne olur bilmiyorum. Ancak şimdiden de linkteki laptopu alırsam ve bilgisayar gücü gerektiren bir bölüme gidersem işimi görür ancak gitmezsem fazladan 12.000-13.000 TL vermiş olacağım. Oyun oynayan birisi değilim, oynarsam en fazla Call of Duty Modern Warfare serisinden oyunları oynuyorum ki bunun için iki laptop da fazlasıyla yeterli bir durumda. Sizin tavsiyeniz ne olur? Şimdi götürecek bir laptop almak ve bölüm durumuna göre yeni alıp almamak mı yoksa şimdiden 20 bin TL’yi gözden çıkarmak mı? Bilgisayar fiyatları o zamana kadar inmez mi(2 yıl lise +1 yıl hazırlık desek en az 3 yıl var.)?

En son kısma gelecek olursak ineceğini hiç ama hiç zannetmiyorum. Bilgisayar fiyatları dünden daha pahalı olsa da yarından daha ucuz. Diğer konularda fikir belirtemem maalesef, uzmanı değilim 😞

Mühendislik diyorsan program kullanacaksın yani önce AMD'yi seç sonra RAM 16 GB klasik, SSD M.2 öncelikli tercih, 1080 çözünürlük en az. Yani fiyatlara baktığımda 10-12bin TL ile gayet güzel bir PC alabilirsin.

Herkese merhaba, bu konu için son kez burada konu açıyorum. Şimdiye kadarki yardımlarınız için teşekkür ederim. Arada kaldığım duruma gelecek olursam, şu anda lise 3’teyim ve laptop almam lazım. Diğer konuda bahsedilen 5.000-7.000 TL civarlarına bir laptop alırsam eğer hem liseyi hem de fazla bilgisayar gücü gerektirmeyen bir bölüme gidersem(Endüstri Mühendisliği, Tıp, Hukuk vesaire.) üniversiteyi de bitirebilirim ancak bilgisayar gücü gerektiren bir bölüme gidersem bana yeterli olmayacak ve yeni bilgisayar almam gerekecek. O zamanki kur ne olur bilmiyorum. Ancak şimdiden de linkteki laptopu alırsam ve bilgisayar gücü gerektiren bir bölüme gidersem işimi görür ancak gitmezsem fazladan 12.000-13.000 TL vermiş olacağım. Oyun oynayan birisi değilim, oynarsam en fazla Call of Duty Modern Warfare serisinden oyunları oynuyorum ki bunun için iki laptop da fazlasıyla yeterli bir durumda. Sizin tavsiyeniz ne olur? Şimdi götürecek bir laptop almak ve bölüm durumuna göre yeni alıp almamak mı yoksa şimdiden 20 bin TL’yi gözden çıkarmak mı? Bilgisayar fiyatları o zamana kadar inmez mi(2 yıl lise +1 yıl hazırlık desek en az 3 yıl var.)?
Orta seviye bir bilgisayar bile alsan yetiyor yazılım yazmaya.

Herkese merhaba, bu konu için son kez burada konu açıyorum. Şimdiye kadarki yardımlarınız için teşekkür ederim. Arada kaldığım duruma gelecek olursam, şu anda lise 3'teyim ve laptop almam lazım. Diğer konuda bahsedilen 5.000-7.000 TL civarlarına bir laptop alırsam eğer hem liseyi hem de fazla bilgisayar gücü gerektirmeyen bir bölüme gidersem(endüstri mühendisliği, tıp, hukuk vesaire.) Üniversiteyi de bitirebilirim ancak bilgisayar gücü gerektiren bir bölüme gidersem bana yeterli olmayacak ve yeni bilgisayar almam gerekecek. O zamanki kur ne olur bilmiyorum. Ancak şimdiden de linkteki laptopu alırsam ve bilgisayar gücü gerektiren bir bölüme gidersem işimi görür ancak gitmezsem fazladan 12.000-13.000 TL vermiş olacağım. Oyun oynayan birisi değilim, oynarsam en fazla Call of Duty Modern Warfare serisinden oyunları oynuyorum ki bunun için iki laptop da fazlasıyla yeterli bir durumda. Sizin tavsiyeniz ne olur? Şimdi götürecek bir laptop almak ve bölüm durumuna göre yeni alıp almamak mı yoksa şimdiden 20 bin TL'yi gözden çıkarmak mı? Bilgisayar fiyatları o zamana kadar inmez mi(2 yıl lise +1 yıl hazırlık desek en az 3 yıl var.)?

Bilgisayar fiyatları bırakın inmeyi kat kat da artar. Deneyimledim yapmayın o hatayı. Verecek paranız varsa beklemeden bu fiyat bandında en iyisini soruşturup alın. Tabi eğer öyle bir bölüme girecekseniz*

Yeni konular

Geri
Yukarı