Mühendislik matematik derslerine önceden çalışmak

G3258

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba üniversitedeki matematik derslerine önceden çalışmak istiyorum. Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf olacağım. İlk dönem matematik 1 varmış. Bu calculus mü oluyor? Bu derse çalışmak için kaynak önerisi yapabilir misiniz? Kitap veya video fark etmez.

Ben bir tek bu kaynağı bulabilidim: Buders boğaziçiliden özel ders (YouTube kanalı)

Bulduğun Youtube kanalı benim için, ve birçok mühendislik öğrencisi için hayat kurtarıcı. Minnettar kaldığım bir kanal. Videolarını takip edebilirsin ve emin ol faydası olur. Okulunun ders programına bir bak, büyük ihtimalle Calculus dersi alacaksındır. Bölüm Türkçe ise ileri matematik vs diye de geçebilir dersin adı. En temel ve yaygın kaynağı Thomas Calculus kitabı. Yani mühendislik okuyup bu kitapla karşılaşmayan pek yoktur diye düşünüyorum. Birçok hocanın dersi takip ettiği ve örnek sorularını çözdüğü kitap bu. Bir göz atabilirsin.

Merhaba üniversitedeki matematik derslerine önceden çalışmak istiyorum. Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf olacağım. İlk dönem matematik 1 varmış. Bu calculus mü oluyor? Bu derse çalışmak için kaynak önerisi yapabilir misiniz? Kitap veya video fark etmez.

Ben bir tek bu kaynağı bulabilidim: Buders boğaziçiliden özel ders (YouTube kanalı)
🤣🤣🤣Ben üniversitede öncesini bırakın sonrasında bile çalışamadım MAT1 ve MAT2 derslerini birini 4, birini 6 kere almıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Azminize hayran kaldım. Umarım üniversite hayatınızda ve sonrasında da aynı şekilde olur ve başarılar kazanırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kurs ve devamı calculus için muhteşem bir kaynak. İsterseniz bakabilirsiniz.

Bir de sonradan aklıma geldi; eğer okul düzenli ve güncel bir bilgi sayfası tutuyorsa, ders içeriklerinin olduğu sayfada ders kaynakları bölümü olabilir. Hocalar oraya yazdıkları kaynakları da takip edebiliyor.

Bir de sonradan aklıma geldi; eğer okul düzenli ve güncel bir bilgi sayfası tutuyorsa, ders içeriklerinin olduğu sayfada ders kaynakları bölümü olabilir. Hocalar oraya yazdıkları kaynakları da takip edebiliyor.
Yok, sağ olsun Dumlupınar Üniversitesi bu dediğinizi hazırlamaya tenezzül etmemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı