Mühendislik öğrencisi için laptop tavsiyesi

Hayırlı olsun.
Bravo sana da ayrıca. Konudaki herkesin aksi yönde tavsiyelerine rağmen Macbook aldın.
Biz burda kaç kişi uğraşıyoruz olmuyor. Steve reyiz yattığı yerden müşteriyi götürüyor. Adamın ölüsü bile yetiyor. :) Sen ve senin gibiler sayesinde adam yattığı yerde rahat.

ASUS X405UQ. I5-7200U, 2.5GHZ işlemcisi var. Bu işlemci ile dediklerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin. 8GB Ram var. Büyük oyunlar ve Adobe programlarıyla pek ilgili değilsen gayet işini görür. 256 GB SSD'ye sahip, bilgim yok fakat belki arttırabilirsin. Bana sorarsan tek eksi yanı HDD olmaması. 3.020 TL'lik bir fiyatı var Vatan Bilgisayar'da. Gayet uygun bir şeye benziyor.

Hayırlı olsun.
Bravo sana da ayrıca. Konudaki herkesin aksi yönde tavsiyelerine rağmen Macbook aldın.
Biz burda kaç kişi uğraşıyoruz olmuyor. Steve reyiz yattığı yerden müşteriyi götürüyor. Adamın ölüsü bile yetiyor. :) Sen ve senin gibiler sayesinde adam yattığı yerde rahat.

Teşekkür ederim.
Sen ve senin gibiler derken kötü mü iyi mi dediniz anlamadım :) Benim marka fetişim olmadı hiçbir zaman. Sadece aklıma mbp yattı o kadar. Bakalım kullanım sonucu doğru bir karar verip vermediğimi göreceğiz.

Teşekkür ederim.
Sen ve senin gibiler derken kötü mü iyi mi dediniz anlamadım :) Benim marka fetişim olmadı hiçbir zaman. Sadece aklıma mbp yattı o kadar. Bakalım kullanım sonucu doğru bir karar verip vermediğimi göreceğiz.
Okurken kötü gibi göründüğünü ben de sonradan farkettim fakat kesinlikle kötü bir anlam yok. En yakın arkadaşım Macbook almıştı zaten. Kendisine çoğu konuda yardımıcı olmaya çalıştım. Program uyumsuzlukları vs. konularda çektiği sıkıntıları biliyorum. Sana da anlatmaya çalıştım fakat sen gönlünün götürdüğü yere gittin. Bi sıkıntı yaşamaman dileğiyle.
Apple güzel ürünler üretiyor. Fakat bunları üretirken kendi üretildiği ülkeyi baz alıyor. Örneğin cihazın ABD de kullanışlılığı %100 iken Türkiye'ye gelince bu oran %70 lere düşüyor. Şahsi görüşüm eğer ABD de olsam ben de Mac kullanırdım. Ama Türkiye'deyim.

Dostlar merhaba
MBP ile 15 günü devirdim. İlk izlenimlerimi aktarmak istiyorum. Pişmanlıklar yaşamaya başladım. Ancak sandığınız bir pişmanlık değil. Keşke Macbook alsaymışım yada air. Bu konuda pişmanlık yaşadım. Bana fazla geldi bu kadar sistem. Hatta 128 gb bile fazla geldi. Yazılımsal kısıma girmeden önce kozmetik olarak bir şikayetim oldu bu konu aşırı parmak izi bırakması. Bu konu cidden benim gibi titiz biri için iyi birşey değil. 2 Adet type-c girişi gayet yeterli geldi. Bir adet usb dönüştürücü aldım her işimi görüyor. Yazılımsal olarak söylemek istediğim tek şey gerçekten kullanmayan anlayamaz. Bu kadar basit,sade ve çözüm odaklı bir sistem kullanmamıştım. Detayı beni hiç ilgilendirmiyor istediğimi kesin olarak bana sunuyor. İzleme dörtgeni ayrı bir dünya. O kadar alıştım ki artık normal bir pc de bu kısa yolları uygulamaya yelteniyorum. Çok detaya girmeyeceğim ancak mbp beni son derece tatmin etti.Şimdilik. Ha şimdi eleştirim geliyor. Pil ömrü kesinlikle beklediğim seviyeye yaklaşamıyor. 10 saat kesinlikle abartı bir rakam. Görsel izlerseniz(film,maç) bu süre 5 saat oluyor. İnternette dolaşmak olarak tam süre tutmadım ama yinede 10 saate asla yaklaşamaz. Ve ekran parlaklığı yarıda oluyor. Pil konusu beni hayal kırıklığına uğratan bir konu oldu. Diğer sıkıntımıda yazmazsam olmaz. Sierra dan high sierra ya yükseltme yaptığım zaman yaşadığım sorunlar oldu. Sorun demeyelimde bazı aksaklıklar oldu. Sierraya geri döndüm. Sanırım bu tarz güncellemelere geçmek için belli bir süre beklemek gerekiyor.Benim aktaracaklarım şimdilik bu kadar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı