Mühendislik öğrencisi için laptop önerisi

Ekran kartı, işlemci, erkan vs aynı.
Anladığım kadarıyla Ram durumları farklı.
HN095 1 tane 16GB Ram içeriyor. "Bellek:16GB DDR5-4800 SO-DIMM" şekinde yazıyor.
HN096 2 tane 8GB Ram içeriyor. "Bellek: 16GB (8GB DDR5-4800 SO-DIMM *2)" şekinde yazıyor.
hocam 2x8 daha iyi diye biliyorum doğru muyum?

Hocam teknoloji işi şans işi biraz ama markanın Türkiye de olması ve yedek parça olarak ve ömür boyu bakım gibi seçeneklerin olması güzel bişey bence abra serilerinde ısınma problemi çok evet ama tulpar serisinde bu sıkıntılar yokmuş yine aldığımda deneyimlerimi paylaşırım burada siz yine aklınıza yatanı alın watt değeri olarak da satıcıya sorun max p almaya dikkat edin fiyat farkı bazılarında Windows lisansından dolayı falan da yüksek olabiliyor çok dikkat etmedim 2 ürüne de.

Çift kanal her zaman daha iyidir ama fiyat farkı ramlardan dolayıysa gereksiz para harcamak olur 3 5 fps fark ya olur ya olmaz kanaatimce.
çok teşekkürler fikirlerin için. ufak fiyat farkı var

Hocam teknoloji işi şans işi biraz ama markanın Türkiye de olması ve yedek parça olarak ve ömür boyu bakım gibi seçeneklerin olması güzel bişey bence abra serilerinde ısınma problemi çok evet ama tulpar serisinde bu sıkıntılar yokmuş yine aldığımda deneyimlerimi paylaşırım burada siz yine aklınıza yatanı alın watt değeri olarak da satıcıya sorun max p almaya dikkat edin fiyat farkı bazılarında Windows lisansından dolayı falan da yüksek olabiliyor çok dikkat etmedim 2 ürüne de.

Çift kanal her zaman daha iyidir ama fiyat farkı ramlardan dolayıysa gereksiz para harcamak olur 3 5 fps fark ya olur ya olmaz kanaatimce.
115+25 watt yazıyor iyi midir? :)

Son düzenleme:
@Melih4141
Çift kanal bellek daha iyidir.
Eğer bütçe sıkıntınız yoksa 16GB tek modül olan modeli alıp yanına bir modül 16GB Ram eklerseniz 32GB çift kanal belleğiniz olmuş olur. Uzun süreler boyunca bellek ile ilgili sıkıntı da yaşamazsınız böylece.
2x8GB Ram ile de kullanabilirsiniz. Günümüz ve yakın gelecek için yeterli gelir.

Tabi HN095 tek modül gibi duruyor. Açıklamalardan o şekilde anladım.

Sıcaklık olarak limitte çalışıyor cihaz, pil ömrü ve tasinabilirliğe önem veriyorsanız alınır onun dışında 20.4 bakılabilir, 140W 3060 mobildeki en iyi değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı