Mühürlü APP plakalar yasak mı?

Mühürlü APP plaka alacağım yasak mıdır? Satıcılar çevirmede sorun yaşamazsınız vizeden sorunsuz geçer diyor?
Yasalarda böyle yazıyormuş:
APP Plaka Yasak Mı? Ancak ne yazık ki, APP plaka, Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklanmıştır. Bu plaka türü 2010 yıllında kullanılmaya başlansa da 6047 sayılı kanuna göre yasaklı hale gelmiştir. Yasağa rağmen bu plaka türünü kullanan kişiler, 427 TL para cezası ödeyecektir.

Eskiden kesik ve kalın puntolu plakalar yapılırdı bunlar yasaklandı. Şimdi kılıfına uygun şoförler odasının verdiği plakadan daha iyi kesilmiş ve puntosu ona daha yakın görsel olarak iyi plakalar basılıyor. Üzerine de tescil plakası mührü basılıyor. Bu mührü kullanmaları yasal mı hayır değil. Bu mühürden başta şoförler odası ekmek yiyor. Muayeneden sorunsuz geçer, uygun olmayan bir şey yok ancak aynasızın birine denk gelirseniz mutlaka bu plaka orjinal değil der ve ceza yazar.

İnstagram vs. gibi platformlarda bolca app plakacı görebilirsiniz. Yeriniz nerde gelip elden alayım diye sorun bir çoğu elden satmaz.

Eskiden kesik ve kalın puntolu plakalar yapılırdı bunlar yasaklandı. Şimdi kılıfına uygun şoförler odasının verdiği plakadan daha iyi kesilmiş ve puntosu ona daha yakın görsel olarak iyi plakalar basılıyor. Üzerine de tescil plakası mührü basılıyor. Bu mührü kullanmaları yasal mı hayır değil. Bu mühürden başta şoförler odası ekmek yiyor. Muayeneden sorunsuz geçer, uygun olmayan bir şey yok ancak aynasızın birine denk gelirseniz mutlaka bu plaka orjinal değil der ve ceza yazar.

İnstagram vs. gibi platformlarda bolca app plakacı görebilirsiniz. Yeriniz nerde gelip elden alayım diye sorun bir çoğu elden satmaz.
Anladım çok tesekkürler inst. Da görüyordum

Tüv onaylı dedikleri yalan mı yani? Kendileri basıyor mührü ?

Yalanmış ben trafikte sorun yaşanmaz falan dedikleri zaman inanmıştım ama cezası ve vizeden geçmiyormuş ama illaki benim gibi App istiyorsanız kendi plakanızdaki rakamları biraz siyah boya ile kalınlaştırın sanayide yapılıyor
Teşekkürler yaptırmaktan vazgeçtim bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı