Müjde Aero Glass Windows 10 ile geri dönüyor

AhmetAksoy

Kilopat
Daha fazla  
Resmi olarak bilgi gelmese de aero temasını etkinleştirebilmişler.
Windows 10: 'Aero Glass' theme coming soon via simple mod - Neowin
Aero Glass, yakında Windows 10'a gelecek - Haberler
- CHIP Online

screen_shot_2014-10-08_at_8.02.46_am.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gelse de olur gelmese de. Benim için sıkıntı değil. Ama sistemi güçlü olanların kullanmak istemesinden doğal bir şey yok. Mesela Windows 8 Consumer Preview'da sorunsuz çalışıyordu. Şimdi de çalışabilir. Microsoft Windows 8'de yaptığı hataların farkına vardı ve Windows 7 kullanıcılarını geri kazanmak için böyle bir hamle yapabilirler. En azından Başlat Menüsü Taskbar gibi şeffaf olursa çok hoş olur. Güzel bir geçiş sağlanmış olur. Mat hali de hoş isteyen gene mat yapabilsin.
Yaptıkları hatalardan en önemlisi masaüstüyle yeni arayüzün farklı dünyada olmasıydı. Adı Windows olan işletim sistemi yeni arayüzde pencereleri kullanmıyordu. Onun yerine ekranı bölmekle yetindiler.
Neyseki bu hatalardan döndüler. Aero olsa da olmasa da güzel bir işletim sistemi bizi bekliyor.

Açıkcası benim gibi 2-3 fps'nin bile hesabını yapan kullancılar için kapatılması iyi olmuş, çokda aradaığımı söyliyemem.

Açıkcası benim gibi 2-3 fps'nin bile hesabını yapan kullancılar için kapatılması iyi olmuş, çokda aradaığımı söyliyemem.
Ben de aramıyorum. Ama programların ayarlar menüsüne "Disable Aero When Full Screen" gibi bir seçenek koyarlarsa bu sorun ortadan kalkar.
Ayrıca herkes oyun oynamıyor. Sadece yazılım kullanan insanlar da var onları da düşünmek lazım.

Ben de aramıyorum. Ama programların ayarlar menüsüne "Disable Aero When Full Screen" gibi bir seçenek koyarlarsa bu sorun ortadan kalkar.
Ayrıca herkes oyun oynamıyor. Sadece yazılım kullanan insanlar da var onları da düşünmek lazım.
Evet, sonuçta iş görsel zevke dönüyor ve burada herkesin beklentileri farklı. Böyle bir seçenek olursa daha iyi olur elbette.

Aynen öyle. Eski 8 yıllık bilgisayarımda bile Windows 7 Basic'te (32-bit) 400-450 MB RAM kullanırken Windows 7 Aero modunda 600 MB RAM'e kadar yükseliyor.
Aero'nun sisteme yük bindirmesinden doğal bir şey olamaz. "8 yıllık bilgisayarımda bile" derken mantık hatası yapmışsınız. Şöyle deseydiniz daha mantıklı olurdu. "Daha dün aldığım son sistem bilgisayarımda bile şu kadar yük biniyor.". Sonuç olarak tartışılan konu sisteme yük bindirmesi değil gelişen teknolojinin bu yükü kaldırabilmesi. Zaten Microsoft'un bu tasarımdan vazgeçmesi sistemlerin kaldırıp kaldırmamasından tamamen farklı. Amaçları "flat" düz ve sade tasarıma dönmek. Microsoft'un sitelerinden tutun, programlarına, uygulamalarına baktığınız zaman sade ve keskin geçişler olan renkler görüyorsunuz. Office, Visual Studio gibi programlara baktığınız zaman programla pencere aynı renkte ve yekpare bir tasarım olarak ortaya çıkıyor. Amaç tamamen bu. Ama isteyene Aero seçeneğini sunsalar daha fazla müşteri memnuniyeti elde ederler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı