Rehber Mükemmel Windows için Detaylı Rehber

Nextdns kullandıgım için UBlock'da fazla ayar yapma ihtiyacı duymadım. Sosyal'de kesin rehber vardır ya da İngilizce olarak araştırmanı öneririm. AdGuard DNS'de kullanabilirsin ama nextdns favorim.

AdGuard'la uBlock Origin'i beraber kullansam bir sakıncası olur mu acaba bir arkadaş öyle yapmış.

AdGuard'la uBlock Origin'i beraber kullansam bir sakıncası olur mu acaba bir arkadaş öyle yapmış.
hiç denemedim hocam bilmiyorum ama bence gerek yok uBlock yeter de artar bile. Hiçbir şey yüklemeden sadece modem ayarlarınıza gireceğiniz DNS adresi ile bunu yapmanın çözümü var. Bulut tabanlı reklam engelleyici ve internet güvenliği sağlayıcı DNS servisi NextDNS kullanabilirsiniz. Sosyal'de rehberi var.
Desteklenmeyen uygulama çok değil mi ?
Windows 10 için öyle bir şey olacağını çok sanmıyorum. Ne tarz uygulamalardan bahsediyorsunuz?

Windows 1709 sürümü kullandım şuanki son sürücüler yüklenmiyor mesela. Faceit falan da olmuyor diye biliyorum. 1507 daha da kötüdür. Destek verse eski sürüm kullanacağım çünkü gecikme problemim var sürücülerle alakalı.

Bu aracı kullanan kişiler öncesi ve sonrası yapabilir mi?

hiç denemedim hocam bilmiyorum ama bence gerek yok uBlock yeter de artar bile. Hiçbir şey yüklemeden sadece modem ayarlarınıza gireceğiniz DNS adresi ile bunu yapmanın çözümü var. Bulut tabanlı reklam engelleyici ve internet güvenliği sağlayıcı DNS servisi NextDNS kullanabilirsiniz. Sosyal'de rehberi var.

Windows 10 için öyle bir şey olacağını çok sanmıyorum. Ne tarz uygulamalardan bahsediyorsunuz?
AdGuard, uBlock'tan çok daha iyi değil mi? Hem tespit edilebilirlik açısından, hem de uBlock'un Chrome mağazasında yazana göre 10.000.000 kullanıcısı var. Nerde bolluk orada kötülük derler.

Ne alaka ya? WhatsApp, Instagram, Twitter kullanmayalım mı o zaman bu nasıl mantık?

Soru işaretinden önce boşluk bırakılmaz. Evet, bilinçli olanlar bunun(WhatsApp) işaretini gördüğü zaman telegrama geçti. Bu buradaki çoğu insanın bilebileceği bir örnek. AdBlock'un Google ile anlaşmaları olduğu ortaya çıktı. Bu başka bir örnek. HMA gibi VPN'lerde 2015-2016 gibi log olayları çıkmaya başladı. O zamanlar bulunan ücretsiz paketlerdeki logları müşteri şirketlere satıyorlardı. Bugün siz sanmayın ki WhatsApp, Instagram veya Twitter babasının hayrına bedava hizmet sağlıyor. 10 yıllık internet dünyası tecrübelerime buna %100 emin olarak söylüyorum ki popüler kültür ürünleri yerine start-up gibi ürünleri tercih edin. Gerekirse ücret verin, gerekirse şeffaf şartları kabul edin. Fakat kendini X olarak tanıtıp, işin arkaplanında çok farklı dünyalara oynayan şirketlerden uzak durun.

@xaneldal hocam bir de şu FR33THY adamın kanalı izleyin bilgili demiştiniz bu kişinin optimizasyon paketi var onu denediniz mi veya araştırdınız mı hiç.

evet denedim windows 10 optimizasyonlarını anlatıyor yapmanızı sağlıyor ve birkaç tüyo veriyor. kesinlikle öneririm en azından bilgi sahibi olmuş olursunuz ilerde yapsanız da yapmasanız da işinize yarar canınız yapmak istediği zaman.

Desteklenmeyen uygulama çok değil mi ?
Sistemim kötü zaten, profesyonel uygulamalarla işim olmuyor. Mesela günlük uygulamalarda WinRAR vs sorun yok. Ek olarak Studio 2019 gibi rütbeli programlarda sıkıntı yaşamadım. Tabiki desteklenmeyen programlar vardır fakat ben rastlamadım.

Windows 1709 sürümü kullandım şuanki son sürücüler yüklenmiyor mesela. Faceit falan da olmuyor diye biliyorum. 1507 daha da kötüdür. Destek verse eski sürüm kullanacağım çünkü gecikme problemim var sürücülerle alakalı.
Sizin sürücülerde sorun var, benimkiler cayır cayır çalışıyor. Sisteminin iyi olduğunu düşünüyorum, 1709 yerine 1809 yükleyebilirsin. Bütün programlar en son bu sürüme destek veriyor.

Geri
Yukarı