Rehber Mükemmel Windows için Detaylı Rehber

Sistemim iyi değilse de ortalama. Laptop bir de. Touchpad ve klavye sistemde Ps/2 portuna bağlıymış gibi gözüküyor. Yani bildiğimiz eski mouse klavyelerdeki gibi yuvarlak renkli uçlu olanlar gibi. Onların yaptığı gecikmeyi geçtim. Acpi.sys ve dxgkrnl.sys nin yaptığı gecikmeler beni çok rahatsız ediyor. Hiç akıcı gelmiyor oyunlar.

Windows 10 Enterprise N LTSC sürümünü kursak aynı lisansı kullanabiliyor muyuz? Kullanamıyorsak lisansı nereden buluruz?
hocam kullanırsınız oradaki "N" ifadesi bildiğim kadarıyla hiçbir medya bileşenleri yüklü gelmiyor. Eğer oyun-video tarzı kullanıcı iseniz sorun yaşayabilirsiniz. Okuduğum yabancı forumlarda önermemişlerdi.

GitHub'taki gereksizleri kapatmayı Windows 10 Home SL geçerli orijinall bu arada LTSC sürümü kurduktan sonra benim dijital lisansım var Microsoft hesabımı bağladığım zaman etkinleşir mi @xaneldal

Peki ungoogled chromium otomatik olarak kendini güncelleyebiliyor mu ? Yoksa elle mi indirmemiz lazım ?

GitHub'taki gereksizleri kapatmayı Windows 10 Home SL geçerli orijinall bu arada LTSC sürümü kurduktan sonra benim dijital lisansım var Microsoft hesabımı bağladığım zaman etkinleşir mi @xaneldal

Efendım LTSC sürüm farklıdır.

Peki ungoogled Chromium otomatik olarak kendini güncelleyebiliyor mu? Yoksa elle mi indirmemiz lazım?

Evet benim dediğimi indirirseniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba. Sayısız Custom Windows 10 denemiş biri olarak (Atlas OS, GGos, RekOS, NexusLite OS, performance Edition, ReviOS vb) verdiğiniz linklerdeki ISO'nun boyutu aklıma takıldı. 4,4 GB'lik ISO'dan bahsediyoruz. Atlas, RekOS ve ggos 2 GB bile değildi. Uzun süre Atlas OS 20h kulladım. Bilgisayarı 3 kişi her birimiz farklı amaçlarla kullandık ve hepimiz memnunduk. Format vakti geldiğinde farklı bir şey deneyelim dedik. RekOS 1703(belki 1709'du tam hatırlamıyorum) performansı olağanüstüydü. Atlas'tan iyiydi ama uyumluluk sorunu yaşadığımız program ve oyunlar oldu. Üzülerek bıraktık. Üstüne NexusLite Xtreme gamer V3 denedik. Açıkçası pek beğenemedim. Atlas daha iyi gibime geldi. Hele RekOS uçuyordu buna göre. Üstüne şimdi GGos kurdum. Dil sıkıntımız var ama performansı gayet iyi. Hatırladığım kadarıyla boşta RAM kullanımları

Atlas OS 20H2, 1 GB
RekOS, 700-800 MB
NexusLite Xtreme v3, 1.2 GB
GGos, 1 GB
Sorunsuz kullanılsa en güzeli bu kasaya 8.1 aslında da. Teknoloji işte 10'a zorluyor. Üstelik bu yazdığım değerler açılışta birkaç programım açıkken aldığım değerler. Yine de kıyıda dursun verdiğiniz LTSC ISO'yu da Vento'ya ekleyeceğim. Belki sonraki formatta deneriz. Teşekkürler. Program önerileri de gayet iyi. Aktif olarak Brave ve Librewolf kullanmaktayım. Ublock origin, local cdn ve bitwarden eklentilerini kullanıyorum. Dns olarak dnsforge kullanıyorum. Ungoogled chromiumu birkaç gün denedim ama kullanımda sıkıntılar yaşadım. Hafifti ama kullanamadım. Onun yerine bir alternatif olarak Falkon önerebilirim. Denediğim en hafif ve kullanışlı tarayıcılardan biridir. Privacy sexy'i biliyorum kullanıyorum ama recommended ayarlarda bile sıkıntı yaşamaya başladım o yüzden kullanmamaya başladım. Bulk crap installer ve bleachbit kullanıyorum halihazırda oldukça yararlı programlar. Konu için teşekkür ederim :)

Sistem özelliklerim:
8 GB RAM
1 TB 5200 RPM HDD
2,7 GHz 4 çekirdek Intel i7 işlemci 2620m
NVIDIA GT420 2 GB VRAM

Hocam merhaba. Sayısız Custom Windows 10 denemiş biri olarak (Atlas OS, GGos, RekOS, NexusLite OS, performance Edition, ReviOS vb) verdiğiniz linklerdeki ISO'nun boyutu aklıma takıldı. 4,4 GB'lik ISO'dan bahsediyoruz. Atlas, RekOS ve ggos 2 GB bile değildi. Uzun süre Atlas OS 20h kulladım. Bilgisayarı 3 kişi her birimiz farklı amaçlarla kullandık ve hepimiz memnunduk. Format vakti geldiğinde farklı bir şey deneyelim dedik. RekOS 1703(belki 1709'du tam hatırlamıyorum) performansı olağanüstüydü. Atlas'tan iyiydi ama uyumluluk sorunu yaşadığımız program ve oyunlar oldu. Üzülerek bıraktık. Üstüne NexusLite Xtreme gamer V3 denedik. Açıkçası pek beğenemedim. Atlas daha iyi gibime geldi. Hele RekOS uçuyordu buna göre. Üstüne şimdi GGos kurdum. Dil sıkıntımız var ama performansı gayet iyi. Hatırladığım kadarıyla boşta RAM kullanımları

Atlas OS 20H2, 1 GB
RekOS, 700-800 MB
NexusLite Xtreme v3, 1.2 GB
GGos, 1 GB
Sorunsuz kullanılsa en güzeli bu kasaya 8.1 aslında da. Teknoloji işte 10'a zorluyor. Üstelik bu yazdığım değerler açılışta birkaç programım açıkken aldığım değerler. Yine de kıyı da dursun verdiğiniz LTSC ISO'yu da Vento'ya ekleyeceğim. Belki sonraki formatta deneriz. Teşekkürler. Program önerileri de gayet iyi. Aktif olarak Brave ve Librewolf kullanmaktayım. uBlock Origin, local CDN ve bitwarden eklentilerini kullanıyorum. DNS olarak dnsforge kullanıyorum. Ungoogled Chromium'u birkaç gün denedim ama kullanımda sıkıntılar yaşadım. Hafifti ama kullanamadım. Onun yerine bir alternatif olarak Falkon önerebilirim. Denediğim en hafif ve kullanışlı tarayıcılardan biridir. Privacy Sexy'i biliyorum kullanıyorum ama recommended ayarlarda bile sıkıntı yaşamaya başladım o yüzden kullanmamaya başladım. Bulk crap installer ve BleachBit kullanıyorum halihazırda oldukça yararlı programlar. Konu için teşekkür ederim :)

Sistem özelliklerim:
8 GB RAM
1 TB 5200 RPM HDD
2,7 GHz 4 çekirdek Intel i7 işlemci 2620M
NVIDIA GT420 2 GB VRAM

Efendim verdiğim ISO, sizin saydıklarınızın aksine Windows resmi ISO'sudur. Custom Windows değildir yani. Boyutunun fazla olma nedeni budur. O Custom ISO'ları en başta kırpıp formata uygun hale getiriyorlar ama bazı sorunlar yaratıyor ileride. Biz kırpmalarımızı format sonrası yapıyoruz ve hafifleştiriyoruz tek farkı bu. Windows LTSC'yi Microsoft'un kendi yapmış olduğu modlu Windows gibi düşünün. Sadece birkaç ayrıntıyla daha da iyi hale getiriyoruz. Custom Windows'lara asla güvenmiyorum. Değerleri yorumlarınız için teşekkür ederim. Modlu Windows kullanacak olan arkadaşlar için iyi bir gözlem olmuş.

2 GB RAM ile Windows 10 LSTC 32 Bit kullanıyorum. Şu anda Edge ve Steam açık olmasına rağmen RAM kullanımı bu. Öneririm Windows'un en performanslı sürü müdür?

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı