Mükemmelliyetçiliğim Derslerini Etkiliyor

MainarT

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan anlayabileceğiniz üzere mükemmelliyetçi bir insanım. Kısaca açıklamak gerekirse her şeyi mükemmel yapma veya olma durumuna mükemmelliyetçilik deniyor.

Neyse konuma geçeyim. Bu hastalığım yüzünden sevdiğim hatta bayıldığım derslerde yapamadığım, anlamadığım soru olunca çıldırıyorum. 1. sınıftan beri devam eden bir hastalık ve şuana kadar hiçbir sınıfımda 1.liğimi kaptırmadım. (7. Sınıftayım) Bunu neden söylüyorum çünkü sınıfımıza günde 300 soru çözen birisi geldi. Kendisi acayip çalışkan. Benimle neredeyse eşit ama sınavda geçileceğim korkusuyla kendimi yiyip bitiriyorum.

Dediğim gibi istemsiz bir şekilde geçilmekten çok korkuyorum. Düzenli bir çalışma programın yok. Sınava son gün çalışıp 100 alıyorum. Düzenli bir çalışan gelince de içimi korku sardı haliyle.

Ancak bu problemleri içimde bırakmak istemediğim için sizinle paylaşmak istedim. Ha bide bende bir korku var. Dışlanma korkusu. Sosyal güvensizlik gibi bir şey. Kimseyle konuşmam hiç bir kız arkadaşım yoktur gibi örnekler verebilirim buna.

Sizden tek isteğim bu hastalıklarımı yenmem için ve sınıfımıza yeni gelen çocuğa geçilmemem için tavsiye vermeniz. Lütfen cevap verirken saygılı bir şekilde cevap verin.

Şimdiden çok teşekkürler...

Ortaokul diyip geçme, sonuçta şu an o sınıftayım. Liseye geldiğim zaman ayrıntılı karşılaştırma yaparsın.

TEOG hedefim 490 üzeri bir puan zaten. Şu an bir program oluşturmak kaldı geriye. Haftayada denemem var. Şu güne kadar deneme sınavını hiç takmazdım. Ancak deneme başarımını ölçüyor. Sizce nasıl çalışmalıyım?

Yazdıklarınıza saygı duyuyorum ancak ne kadar olayı olmasada benim çalışıp başarılı olmam gerekiyor. Teşekkür ederim ayrıca... :)

Rahat ol sadece 7. sınıftasın takma kendine asıl TEOG sınavını ve YGS sınavını düşün.

Teşekkür ederim cevabın için.

Hocam bölüm seçsek bile sıkıntı oluyor :D

Bana kalırsa git o arkadaşla konuş. Bu kadar onu kıskanacağına - doğru kelime mi bilmiyorum- onunla arkadaş olup nasıl ders çalıştığını öğren. Hem sen de programının olmamasından yakınıyorsun. Onun programını öğren ona göre bir program hazırla kendine. Bu senin için iyi olur. Yapamadığınız sorular varsa birbirinize sorabilirsiniz, birbirinize destek olursunuz yani.[/QUOTE]

Arkadaşıma soruyorum zaten. Adamın 40 tane test kitabı var. Her gün 300 soru çözüyor. Benim o kadar olanağım yok. Olmadığı için kendime program hazırlamam gerekiyor. Merak etmeyin o arkadaşı sömürüyorum okulda :) Ama benim yapamadığım soruları o da yapamıyor işin garibi :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı