Mültecilere neden izin veriyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
40 milyar doları halka yasladıkları için problem yok, devam.
Para daha çok Avrupa'nın en baş siz sınırdan geçirmeyin biz ücreti öderiz denildiği için bol bol harcandı, Avrupa ilk kazığı atınca olan bizim vergilere oldu. Şimdi de adamlar bir ton operasyon yapıyoruz -bknz: Afrin, Zeytindalı, Pence, Fırat Kalkanı- ama arkadaşlar sağ olsun hala gitmemekte kararlılar ama bence asıl sorun yaptıkları bol bol çocuklardan ötürü önümüzdeki 30 yıl içerisinde oluşacak azınlık, nasıl Almanlar Türkleri istemiyor biz de Arapları istemeyeceğiz, onlar gelişmiş ülke oldukları için refah seviyelerini etkilemiyor ama bizde maalesef.

1) Ülkede savaş çıksa ben giderim diyenlerin yarısı kaçar. Bunlar hayatında bir kere silah kullanmayan insanlar. Tetiği çekse silahı yere bırakır hemen. Tabii çekebilirse.
2) Diyelim biz işgale uğradık tekrar savaşırım kurtuluş savaşı gibi falan derseniz unutun onu o Vatan sevgisi toplumun çoğunda yok.
3) Savaş yok iken batıya kapak atmak isteyen toplum var millet yerdeki çöpü kaldırmıyor devletin kalkınması için ne yapar?
4) Diyelim devlet tamamen dağıldı ülke işgalde çoğu kişi savaşmaz ve bu suriyeliler gibi mülteci olarak ABD Almanya sınır kapısında sürünür sonra anlar o durumu.

Son düzenleme:
Suriye'nin bir şehrindeki camide namaz kılacaktık. Suriye'nin toprak bütünlüğü bozuldu, Suriye'de hayal edemeyecekleri fırsat geçti PKK'ya. Sıcak denizlere bağlantı fırsatı. Biz bilmiyoruz, vardır birilerinin bir bildikleri.

@Megaton
Ben de katılıyorum sana, ayrıca savaşlarda eskisi gibi değil. Üstünden 4-5 tane bombardıman uçağı geçiyor yerde ne tank, ne insan kalıyor. Suriyeliler ile empati yapınca bazen de üzülüyorum onlara.

Ama mülteci olarak gittiğin bir yerde 8-10 tane çocuk yapmak nedir? Bakıyorum insanlara 5 bin maaş alan adamın 2 çocuğu var mülteci akşam evine ekmek zor götürüyor ama bir sürü çocuk yapmış boy boy. Suriye Savaşı bu gidişle en az 5 yıl daha devam eder gibi duruyor. Bazı şehirlerde Suriyeli nüfusu yerli halkı geçti bile. Tanınan ayrıcalıklar halkı bezdiriyor.

Tamam din kardeşiyiz mazlumun yanındayız ama bunaldık artık. Bir evde 3 aile yaşıyor, bin liralık evin kirasına 1500 istiyor sonra ev sahibi, ne de olsa Suriyeliye kolay paylaşıyorlar. İşlerde ise yerli halka göre karın tokluğuna çalışıp maaşları düşürüyorlar. Şüphesiz ekonomiye büyük bir darbe vurdular geldiklerinden biri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı