Müstakil eve VDSL altyapı nasıl yaptırılır?

ibrahim00709

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar müstakil bir evde yaşıyorum ve bulunduğum konumda ADSL altyapı var. İnternet hızı çok düşük. Olduğu için VDSL altyapı yaptırmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL dediğiniz bağlantı türü kısa mesafede bildiğimiz 100 yıllık teknoloji olan bakır kablolarla fiber santraline kadar sinyalin iletilmesidir. Yani oturduğunuz binadan 150-200 metre mesafede fiber yoksa VDSL de yoktur. VDSL tercih değil mecburiyettir. VDSL için sizin yapacağınız bir şey yoktur, çünkü zaten halihazırdaki telefon altyapısı kullanılmaktadır.

Tek kişinin başvurmasıyla fiber getirmiyorlar.
Bizim siteye fiber gelmesi neredeyse 20 yıl sürdü; o da en sonunda site başkanının çabalarıyla oldu. Bireysel başvuruları pek dikkate almıyorlar. Apartmanda oturuyorsanız yine bir nebze şansınız var; ama site içerisinde müstakil evde oturuyorsanız tüm siteye fiber döşenmesine karar verilmediği sürece uğraşır durursunuz ama sonuç alamazsınız.

Bizim siteye fiber gelmesi neredeyse 20 yıl sürdü; o da en sonunda site başkanının çabalarıyla oldu. Bireysel başvuruları pek dikkate almıyorlar. Apartmanda oturuyorsanız yine bir nebze şansınız var; ama site içerisinde müstakil evde oturuyorsanız tüm siteye fiber döşenmesine karar verilmediği sürece uğraşır durursunuz ama sonuç alamazsınız.

Ben müstakil evde oturuyorum 16 tane haneden dilekçe topladım fiber için proje çizildi 30bin TL bütçe çıktı TT eğer bütçeyi onaylarsa direkleri çakıp fiber kutularını koyacaklarını söyledi. Bütçe onayına bakıyor her şey.

Dostlar bizim sokağın üst taraflarına bu kutulardan koymuşlar ama bizim sokakta yok getirirler mi sizce?

Dosya Ekleri

• 20231205_214318.jpg
    20231205_214318.jpg
    107,1 KB · Görüntüleme: 36
  • 20231205_214028.jpg
    20231205_214028.jpg
    139,3 KB · Görüntüleme: 29
Arkadaşlar müstakil bir evde yaşıyorum ve bulunduğum konumda ADSL altyapı var. İnternet hızı çok düşük. Olduğu için VDSL altyapı yaptırmak istiyorum nasıl yapabilirim?
bulundıgun ilin ve ilçenin telecomun merkez ofisine gidip adamını bulup altyapı için para vermelisin rica ile minnetile beklemekle olmaz 2 sene önce benden 1300 tl cıvarı para aldılar

Geri
Yukarı