Müstakil sitede altyapı problemi

r.yasar10

Megapat
Yer
Ege Bölgesi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar. Biz müstakil evlerden oluşan bir sitede oturuyoruz. 2 müstakil ev birbirine yapışık şekilde ve her bloğa bir harf, her daireye de bir sayı olarak şekilde harf/sayı şeklinde numaralandırılmış. Bizim daireyi sorgulayınca altyapı yok diyor, ama sitedeki A/1 dairesini sorgulayınca VDSL 2 altyapı gözüküyor. Port durumu da "Var" olarak gözüküyor. Bu durumda bizim internet almamız için ne yapmamız lazım? İki blok arası 60-70 metre falan.

Eski sitelerde böyle bir problem mevcut, bizimde sitede her blok kendı başvuru yaptı daha sonra Superonline her bloğu gezerek kontrol etti isteyenlere kendi altyapıyı sundu. Yani o evde olup sizde olmaması da böyle bir şey olabilir. Bizim site 14 blok 216 haneli. Tadilât işi biraz sıkıntı karotla delmeleri kazmalari falan uzun süreç o yüzden izin usulü çalıştılar.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Biz müstakil evlerden oluşan bir sitede oturuyoruz. 2 müstakil ev birbirine yapışık şekilde ve her bloğa bir harf, her daireye de bir sayı olarak şekilde harf/sayı şeklinde numaralandırılmış. Bizim daireyi sorgulayınca altyapı yok diyor, ama sitedeki a/1 dairesini sorgulayınca VDSL 2 altyapı gözüküyor. Port durumu da "var" olarak gözüküyor. Bu durumda bizim internet almamız için ne yapmamız lazım? İki blok arası 60-70 metre falan.

Bende müstekil sitede oturuyorum. Bulunduğum bölgede her dairede supreronline fibrer var. Fakat ne varsa bizim müstekil ev sitelerinde bir tanesinde var o da yukarıda kalıyor. Sitedeki çoğunluk fiber internet istiyor fakat yok abi yok bizde Allah'ın lanet VDSL2'si var.

Bende müstekil sitede oturuyorum. Bulunduğum bölgede her dairede supreronline fibrer var. Fakat ne varsa bizim müstekil ev sitelerinde bir tanesinde var o da yukarıda kalıyor. Sitedeki çoğunluk fiber internet istiyor fakat yok abi yok bizde Allah'ın lanet VDSL2'si var.
Bizde de ADSL Var aylardır VDSL2 Gelsin diye uğraşıyoruz nasıl?

Bizde de ADSL var aylardır VDSL2 gelsin diye uğraşıyoruz nasıl?

Dedem burayı yaptırırken gelmiş altyapı zaten. Müteahhitcim aptal berbat kablo dizip bırakmış. Sana şöyle söyleyim sana gelirse temiz altyapı gelir. Ve santrale yakınsan yüksek hız alırsın. Benim yakın olmama rağmen ben 36 Mbps alıyorum. Kablo bozulursa ekstra masraf harcatıyor. Bu yüzden fiber bin kat daha mantıklı en azından sıkıntı olsa firma masraf harcıyor. Ama yayın açmayı falan düşünüyosan iyi bir ayar çekmen gerekiyor ki pingin çıkmasın yayın açarken.

Şu an Superbox kullanıyorum. Nasıl kurtulursam kurtulayım ADSL, VDSL fark etmez pingim düşsün yeter. Ben bu altyapısı olan evden bizim eve kablo çektirebilir miyim?

Ben 120 ping ile de oynarım zaten, önemli olan sabit olması. ADSL o konuda daha iyi biliyorum. Şu an bazen 100, bazen 2500 oluyor ve sinir oluyorum. Zaten altyapı da VDSL2 yani bana birinin yol göstermesi lazım bağlatma konusunda.

Yanlış, ping daha stabil olur ADSL'de.

Emin misin? Kuzenim ADSL kullanıyor kimsenin kullanmadığı saate bile zıplıyor ki modemden şüphelendik. Fakat modemdede sıkıntı yok bende kullandık ben VDSL kullanıyorum. Bende ping zıplaması olmaz denedik hiçbir sıkıntı yoktu. Zamanında bende ADSL kullandım ve ping hiç stabil değil. Kuzenimin hat değerlerine bakıyoruz ADSL altyapı iyi. VDSL altyapı şu an bizde hız bakımından kötü.
Ben 120 ping ile de oynarım zaten, önemli olan sabit olması. ADSL o konuda daha iyi biliyorum. Şu an bazen 100, bazen 2500 oluyor ve sinir oluyorum. Zaten altyapı da VDSL2 yani bana birinin yol göstermesi lazım bağlatma konusunda.

Müdürlüğe git en iyi onlar cevap verirler sana.

Geri
Yukarı