Müşterilerin güvenini kazandıktan sonra satış fiyatına zam yapmak mantıklı mı?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Makale satışı yaptığım daimi bir müşterim var. 100 kelimesi 2 TL ile başlamıştım o müşteriyle ve 3,5 TL'ye kadar çıktım. Her ay 50 kuruş zam yapmayı düşünüyorum. Bu sayede sene sonuna kadar 100 kelimesini 5 TL'ye çıkarmış olacağım. Sizce bunu yapmak mantıklı mı?

En son 40 tane 300 kelimelik makale istedi. Pazartesi gibi bitireceğim. Ücreti 3,5 TL yaptığımda ücreti artırmışsınız dedi. Bu sipariş için 3 TL yapalım sonraki siparişlerde yeni fiyattan yaparız olur mu dedi. Ben de kabul ettim.

Hocam o kişiye özel fiyatlandırma yapabilirsiniz eğer sürekli makale istiyorsa. Biraz adil olmayacak ama sipariş veriyorsa ve zamlardan sonra sizle çalışmaktan vazgeçerse kötü olur sonuçta.

Şu ana kadar yaptığım satış sayısı 24.. 1,5 ayda yaptım bu satışı.

Hocam o para sizi kurtaracaksa zam yapın ancak daimi ve güvene dayalı bir iletişiminiz varsa ve tek gelir kaynağınız buysa ya da sizin için önemliyse yapın zam ancak önemliyse dediğim gibi belirtiniz alıcıya.

Hocam o para sizi kurtaracaksa zam yapın ancak daimi ve güvene dayalı bir iletişiminiz varsa ve tek gelir kaynağınız buysa ya da sizin için önemliyse yapın zam ancak önemliyse dediğim gibi belirtiniz alıcıya.
Hocam Türknet'de böyle yaptı. Önce biz sınırsız interneti x TL fiyata sunuyoruz falan dediler. Sonradan fiyat 2x oldu :D.

Bir makale ortalama 10 TL mi, ben mi yanlış anladım? Kopyala-yapıştır bile yapılmaz o paraya.

Geri
Yukarı