Müzik açıkken Discord'da sesin karşıya cızırtılı gitmesi

rastlanti

Hectopat
Öncelikle iyi sosyaller Discord'da oyun oynarken veya müzik dinlerken konuştugumda sesim karşıya cızırtılı ve kesik gidiyormuş. Oyun ve müzik dinlemediğim zamanlarda problem yok.

Evet kulaklığın.
Muhtemelen ondan olabilir. Harici bir mikrofon varsa kulaklığınkini devre dışı bırak ve aynı problem devam ediyor mu diye harici mikrofon ile deneme yap. Harici mikrofonun yoksa WO mic veya benzeri bir uygulama ile telefon mikrofonunu kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Muhtemelen ondan olabilir. Harici bir mikrofon varsa kulaklığınkini devre dışı bırak ve aynı problem devam ediyor mu diye harici mikrofon ile deneme yap. Harici mikrofonun yoksa WO Mic veya benzeri bir uygulama ile telefon mikrofonunu kullanabilirsin.

Çevremde herkes bu şekilde kullanıyor bunun ne gibi etkisi olabilirki bilmediğim için soruyorum.

Çevremde herkes bu şekilde kullanıyor bunun ne gibi etkisi olabilirki bilmediğim için soruyorum.
Aslına bu problem benim daha önce bir kaç kulaklığımda tespit ettiğim bir problem tahminimce mikrofon ve kulaklığın ses çıkışlarının yakın olmasından kaynaklı diye düşünüyorum(kulaklıktan kulaklığa değişebilir). Harici bir mikrofon veya WO mic ile tel mikrofonunu bağladığımda sıfır sorun yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı