Müzik çalar önerisi

Sıfır ürünse, 200 TL'ye gayet makul duruyor. Bence alınabilir. En azından bu fiyata alabileceğiniz en iyi ürünü almış olursunuz. Çünkü piyasada pek bir alternatifi görünmüyor, bulunmuyor bu fiyata.

Mağazadan falan mı alacaksınız yoksa kişiden mi? Eğer mağazadan ise link atabilir misiniz?

Telefonunuz iPhone ise, FLAC'leri kayıp olmadan ALAC'e çevirip telefonda dinlemenizi ve kulaklık amfisi almanızı öneririm. Bu fiyata alacağınız müzik çalarlardan daha kaliteli ses alırsınız. Android tarafını hatırlamıyorum, ALAC Apple'a özgü bir codec. Android, direk FLAC destekleyebilir. Kulaklık amfisi olarak Fiio markası en bilinenlerinden.
200tl ye alınan portable amfiden bir cacık olmaz hele ki bunu üreten fiio ise. Hatırlatmak isterim dolar 5.5...
İyi bir kulaklığım var kablosuz kulaklığa ihtiyacım yok. Android kullanıyorum ama telefonum FLAC desteklememekte. MP3 çalar alma sebebim iyi bir ses çıkışı istemem. Amfi istemiyorum ses seviyesi ile ilgili problemim yok. Clip sport modelini sordum bilen varsa cevaplasın.
Ürün ikinci el de olabilir illa sıfır ürün aramıyorum.
Amfi sadece ses şiddetini arttırmaz. Profesyonel bir müzik dinleyicisi eğer kendine ekipman seti kuruyorsa genelde %65 lik bütçeyi kulaklığa %25 lik bütçeyi AMFİ ye %10 lik bütçeyi ise DAC sistemine ayırır.(DAC dediğim şey senin MP3 den kastın ile aynı şey belki bu cümleye DAP daha uygun bir kelime olabilir.)

Aynen, DAP daha uygun bir tabir olacaktır. Düşük bütçelerde fazla alternatif yok maalesef. Giriş seviyesinde ucuz bir amfi almaktansa, bütçeyi kulaklık ve DAP'a yatırmak daha mantıklı olur gibi geliyor bana.

Eskiden müzik sistemleri ve bu tarz taşınabilir müzik sistemleri biraz daha rahat bulunuyordu. Artık ucuz ürünler çok olsa da adam akıllı ürünler iyice pahalı oldu. Fiyat aralığı iyice genişledi.

Aynen, DAP daha uygun bir tabir olacaktır. Düşük bütçelerde fazla alternatif yok maalesef. Giriş seviyesinde ucuz bir amfi almaktansa, bütçeyi kulaklık ve DAP'a yatırmak daha mantıklı olur gibi geliyor bana.

Eskiden müzik sistemleri ve bu tarz taşınabilir müzik sistemleri biraz daha rahat bulunuyordu. Artık ucuz ürünler çok olsa da adam akıllı ürünler iyice pahalı oldu. Fiyat aralığı iyice genişledi.
DAP için minimum cayin N3 e bütçe ayırmak gerek(ki aliexpress fiyatı 120$ n11 fiyatı 1100tl) diye düşünüyorum. DAC için ise minimum astell & kern xb10(70$ a bulunabiliyor) bütçe ayırmak gerekiyor diye düşünüyorum. Bu iki cihazda hem amfi hem DAC sistemi bulunuyor. Ancak bu ekipmanlar sağlam ekipmanlar. 250-300 tl lik kulaklıklarla yazık edilecek ekipmanlar değil. Bu ekipmanları kullanmak için ibasso İT03(vergler hariç 250$) denginde bir kulaklık bence şart.

Ayrıca kaliteli müzik dinlemek extrem bir hobi. Eğer bu hobiye arkadaş giriş yapmak istiyorsa öncelikle kulaklığa bütçe ayırmalı. Ben bu hobiye İbasso İT03 ü 750tl den 2. el olarak alarak başlamıştım. Bu arada bu forumda bizden birilerini görmek sevindirici. Sonuçta Türkiyede bizim gibi müzik dinleyen taş çatlasın 100 kişi var. Ki zaten bu 100 kişiden 50 si ile ister istemez tanışıor insan. Sizinle de tanışıyor olma ihtimalimiz yüksek:)

Yok hocam, tanışmıyoruzdur. :) Ben de uzun zamandır ilgiliyim lakin bir türlü adam akıllı giriş yapamadım bu işe. Takip edip bilgi edinmeye çalışıyorum. Kusursuz ses arayışımın ve hobinin başlarındayım ben de.

Ama bu konuda bilgi paylaşımı, öneri ve deneyim çok önemli. Burada konular genelde oyuncu kulaklığı ve telefondan müzik dinleme üzerine olduğu için biraz yavan kalıyor bizim için.

Yakın zamanda 100-200 Dolar'lık bir bütçe ile bu işe artık ilk adımlarımı atmak istiyorum ben de. @Administraktör

Ben lise öğrencisiyim elimizden bu kadarı geliyor sevdiğim albümleri alıp ripliyorum. 3 ay önce 100 dolarlık bir kulaklık aldım çılgınlık yapıp :). Şimdide ona yakışır bir şey almak istiyorum.

Yok hocam, tanışmıyoruzdur. :) Ben de uzun zamandır ilgiliyim lakin bir türlü adam akıllı giriş yapamadım bu işe. Takip edip bilgi edinmeye çalışıyorum. Kusursuz ses arayışımın ve hobinin başlarındayım ben de.

Ama bu konuda bilgi paylaşımı, öneri ve deneyim çok önemli. Burada konular genelde oyuncu kulaklığı ve telefondan müzik dinleme üzerine olduğu için biraz yavan kalıyor bizim için.

Yakın zamanda 100-200 Dolar'lık bir bütçe ile bu işe artık ilk adımlarımı atmak istiyorum ben de. @Administraktör
Zaten ön plana çıkan forumlar, tüm insanların ortak olarak sevebileceği konular konuşulduğu için ön plana çıkıyor. Dolayısı ile Technopat da bilgisayar toplama ve oyun konuları dışında ayrıntılı bilgi bulabilmek, yada aramak saçma olurdu. Ancak bazı forumlar sadece belli konulara odaklanıyor. Kimisi araba kimisi yazılım kimiside ses ekipmanları. Türkiyedede ses ekipmanları ile uğraşan bir tane forum mevcut bilginize:)
Ben lise öğrencisiyim elimizden bu kadarı geliyor sevdiğim albümleri alıp ripliyorum. 3 ay önce 100 dolarlık bir kulaklık aldım çılgınlık yapıp :). Şimdide ona yakışır bir şey almak istiyorum.
Ne aldınız? Lütfen Sennheiser demeyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı