Müzik zevkimi nasıl arttırabilirim?

F5 Adam

Decapat
Öncelikle çok fazla müzik dinleyen birisi değilim. Arada sırada dinlerim. Müzik zevkim acayip çöp. Çoğu sanatçıyı bilmem dinlediğim şarkılardaki sanatçıların isimlerini bile bilmem. Rap bayağı bir dinledim ama ısınamadım. Yoğun olarak pop dinliyorum ama size de sormak isterim müzik zevkimi nasıl arttırabilirim? Hangi sanatçıları bilmeliyim/dinlemeliyim? teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı ve Türk klasik sanatçılarını dinleyin. Sadece pop mü seviyorsunuz?

Ek olarak müzik dinlemekten aldığınız zevki kulaklığın sürücüsünün kalitesi arttırır. Yoğun bass içeren şarkıyı çöp kulaklık ile dinlerseniz zevk almazsınız.

Bence konu bilmek, dinlemek gerektiği değil. Naçizane tavsiyem olabildiğince farklı tarzda müzik dinlemek. Aynı tür, aynı ton müziklerin zaten müzik kulağını geliştirmesi çok zor. Yetmişler, seksenler, doksanlar klasiklerine bir göz atabilirsin. Onun dışında indie, klasik, folk müzik vs. gibi tür değişikliğine gitmek belki de aradığın tarzı bulmana yardımcı olabilir. Müzik dünyası Türkçe-ingilizceden ibaret değil. Farklı dillere de bakabilirsin. Orta Doğu çok başkadır misal. Arapça, farsça vs. daha da kuzeye gidersen yine çok fazla seçenek var. Bence enstruman farklılıklarını kulağımızla hissetmek harika bir his. Her bölgenin genel tarz farklılıklarını farkedebiliyor olmak hoş hissettiriyor. Bir bölgede vurmalı, davullu ensturmanlar daha yoğunken bir bölgede nispeten üflemeli çalgıların daha yoğun olduğunu hissetmek gibi. Üstte de belirtildiği gibi sana eşlik edecek kulaklığın kaliteli olması da önemli. İyi bir kulaklık kullandıktan sonra kötü bir kulaklık takınca çirkin bir cızırtı gibi geliyor şarkılar.

Aklıma gelen iki youtube kanalı:
1. Dünyadan Sesler
2. Anatolian Rock Revival Project

Son düzenleme:
Öncelikle çok fazla müzik dinleyen birisi değilim. Arada sırada dinlerim. Müzik zevkim acayip çöp. Çoğu sanatçıyı bilmem dinlediğim şarkılardaki sanatçıların isimlerini bile bilmem. Rap bayağı bir dinledim ama ısınamadım. Yoğun olarak pop dinliyorum ama size de sormak isterim müzik zevkimi nasıl arttırabilirim? Hangi sanatçıları bilmeliyim/dinlemeliyim? teşekkürler.

1. Öncelikle çok fazla müzik dinleyen birisi değilim. Arada sırada dinlerim. Müzik dinlemeyi sevmiyorsanız müzik zevkinizi de arttıramazsınız. Müzikten zevk almak şu yaptığınızın tam tersini yapıyor olmanızla alakalı.
  2. Çoğu sanatçıyı bilmem dinlediğim şarkılardaki sanatçıların isimlerini bile bilmem. Yukarıda bahsettiğim meseleye geliyoruz. Sizin müzik ile alakanız yok. Müziğe değer vermiyorsunuz ve hayatınızda yeri yok.
  3. Rap bayağı bir dinledim ama ısınamadım. Yoğun olarak pop dinliyorum ama size de sormak isterim müzik zevkimi nasıl arttırabilirim? Bu talebiniz kendiniz ile alakalı değil, belli ki çevrenizdeki insanlara kendinizi kanıtlamak / kabul görmek için istiyorsunuz.
Sizin yapacağınız iş şu; Açın youtube da en çok dinlenenler listesini oradan paylaşın şarkıları arkadaşlarınıza. Müzik zevkine sahip biri gibi görünüzsünüz %100 garanti. 👍

70'ler 80'ler 90'lar ve 2000 sonrası Rock ve Metal klasiklerini dinleyin güzel örneklerin olduğu playlistime bakabilirsiniz.
  1. Öncelikle çok fazla müzik dinleyen birisi değilim. Arada sırada dinlerim. Müzik dinlemeyi sevmiyorsanız müzik zevkinizi de arttıramazsınız. Müzikten zevk almak şu yaptığınızın tam tersini yapıyor olmanızla alakalı.
  2. Çoğu sanatçıyı bilmem dinlediğim şarkılardaki sanatçıların isimlerini bile bilmem. Yukarıda bahsettiğim meseleye geliyoruz. Sizin müzik ile alakanız yok. Müziğe değer vermiyorsunuz ve hayatınızda yeri yok.
  3. Rap bayağı bir dinledim ama ısınamadım. Yoğun olarak pop dinliyorum ama size de sormak isterim müzik zevkimi nasıl arttırabilirim? Bu talebiniz kendiniz ile alakalı değil, belli ki çevrenizdeki insanlara kendinizi kanıtlamak / kabul görmek için istiyorsunuz.
Sizin yapacağınız iş şu; Açın youtube da en çok dinlenenler listesini oradan paylaşın şarkıları arkadaşlarınıza. Müzik zevkine sahip biri gibi görünüzsünüz %100 garanti. 👍
Rap olarak nasıl bir şey isteğiniz var melanko mu , protesto mu , hırslı ve öfkeli yani gaza getiren diye tabir ettiğimiz tarzı şeyler mi .
Rap müzikal değil lirikal bir türdür yani sadece müziğine önem verirseniz çoğu rap dinleyicisi size küfür eder ( içinde çok bulunduğum bir topluluktur ).
Sizin yapacağınız iş şu; Açın YouTube da en çok dinlenenler listesini oradan paylaşın şarkıları arkadaşlarınıza. Müzik zevkine sahip biri gibi görünüzsünüz %100 garanti. 👍

Helal hocam, vallahi aklımdan geçenleri demişsiniz.
Bu yazıyı cidden okullara falan asmalıyız, ders kitaplarına yazmalıyız.
Müzik canınız sıkıldığında gidip gönül eglendireceginiz bir o****** değil, ömrünüzü vereceğiniz bir kadındır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı