Mugello-3070 Gaming.gen.tr'den alınır mı?

Bu kasayı forumda çok arkadaş öneriyor ama benim için çok falsolu bir kasa.

1-)kasa Rampage dolayısıyla PSU dandik. PSU benim için bilgisayardaki en önemli parça)
2-)anakart çok dandik en azından B450M mümkünse B550M yapılması lazım. B550M olursa ileride yükseltme imkanın bulunur, RAM ekleme SSD ekleme vb.
3-)RAM'leri G.Skill 3600 MHz yapardım.
4-)SSD'yi ise Kioxia yapardım.

Bunları yapınca da sistemin fiyatı 22.500 gibi bir şeye geliyor. Belki anakart B450M'de tutulsa kafi olur ama diğerlerini kesinlikle yapardım. Üstüne bu işlemci stok fanla geldiği için en azından 1000 TL'de fana para yatırman gerek toplam 23.500'e gelir sistem.

Bütçemi çok aşıyor dersen bu sistemi alıp sadece anakartı B550M yaparsan +1000 TL'ye bir soğutucu alırsan 21.200 TL'ye bence gayet iyi bir sistem almış olursun.

Hocam zaten anakartı ya 450M ya da 550m yapacağım bütçeye göre değişecek ama stok tutmayacağım zaten. RAM olarak G.Skill 4000MHz'lik modeline yükseltmeyi planlıyorum.
SSD'leri de goodramin 1 TR modeline (5000-3200) yükseltmeyi planlıyorum.
İşlemci soğutucu şu anda alamam o imkansız mecbur stok kalmaz zorunda.
Anakart olayında da ya 450 de tutacağım ya da 550 yapacağım. Kasayı değiştirmem gerekirse anakart işi zor gibi yani ya kasa ya da anakart diyebiliriz. kasayıda max gameboost denen şeye yükseltebilirim.

Hocam zaten anakartı ya 450M ya da 55m yapacağım bütçeye göre değişecek ama stok tutmayacağım zaten. RAM olarak G.Skill 4000MHz'lik modeline yükseltmeyi planlıyorum.
SSD'leri de googramin 1 TR modeline (5000-3200) yükseltmeyi planlıyorum.
İşlemci soğutucu şu anda alamam o imkansız mecbur stok kalmaz zorunda.
Anakart olayında da ya 450 de tutacağım ya da 550 yapacağım. Kasayı değiştirmem gerekirse anakart işi zor gibi yani ya kasa ya da anakart diyebiliriz
Anakart 450 yapıp kasayı değiştirmen optimal senaryo olur yoksa bence kasayı değiş. PSU patlamasından kasayı haşat etmekten iyidir. İşlemci soğutucusu ilerleyen dönemlerde de alınabilir SE-214 baya iş görüyor o işlemcilerde.

Anakart 450 yapıp kasayı değiştirmen optimal senaryo olur yoksa bence kasayı değiş. PSU patlamasından kasayı haşat etmekten iyidir. İşlemci soğutucusu ilerleyen dönemlerde de alınabilir SE-214 bayağı iş görüyor o işlemcilerde.

O kadar da değildir beya :D kasada patlar mı gerçekten sonuçta 80+ la geliyor.
Soğutucu işini aklımda tutarım. Ayrıca kasayı Max Power Boost yapabilirim bu önerdiğin bir kasa mı?

Hocam bu gayet güzel bir sistem.
Fakat SSD'ni yükseltmen lazım bence ve en ucuz 1 TB SSD 2 kdan başlıyor yükseltme olarak ondan dolayı sen bilirsin ama 500 GB yetmez haberin olsun

18-20k üzerindeki bütçedeki bilgisayarları inan bilmiyorum yani fiyatını hak ediyor mu fikrim yok ama ben olsam SSD'yi yükseltirdim. FSP marka PSU'ları hiç bilmiyorum forumda bazı arkadaşlar gayet iyi diyorlardı ona inanırsak gayet iyi bir sistem diyebilirim.

Hocam bu arada ben mecbur Rampage almam lazım kasayı çünkü anakartı yükseltmem lazım tüm parçalarım PCI-e 4.0 ama anakart 3.0 destekliyor Max boşu boşuna para vermem gerekir tüm parçalara

Hocam bu gayet güzel bir sistem.
Fakat SSD'ni yükseltmen lazım bence ve en ucuz 1 TB SSD 2 kdan başlıyor yükseltme olarak ondan dolayı sen bilirsin ama 500 GB yetmez haberin olsun.

Hocam bu arada ben mecbur Rampage almam lazım kasayı çünkü anakartı yükseltmem lazım tüm parçalarım PCI-e 4.0 ama anakart 3.0 destekliyor Max boşu boşuna para vermem gerekir tüm parçalara.

Hocam kesinlikle sizin tercihiniz dediğim aksilikleri yaşama ihtimaliniz çok çok çok düşük ama yaşarsanız vebalini almak istemediğim için en güvenli yolu öneriyorum sadece. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı