Muhabbet kuşu beslemek

YusufEmir000

Hectopat
Merhaba evimizin yakınına bir petshop açıldı ve bende uzun zamandır bir muhabbet kuşu beslemeyi düşünüyordum. Muhabbet kuşları hakkında bilgiye ihtiyacım var. Kuş, kafes, yemlik, suluk ve diğer ekipmanlar bana ne kadara mal olur? İlk eve getirdiğim zaman neler yapmam gerekiyor? Hoşlanabileceği şeyler nelerdir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle bulunduğun şehirde kafes kuşlarında uzman bir veteriner yoksa beslemeni tavsiye etmem, üzülürsün. Özellikle petshoplarda kendine kuşçu diyen insanların %90'ı kuştan falan anladığı yok. Bilgileri çok temel. Ben de profilimde olan kuşu 22 gün önce kaybettim ve evlat acısı gibi acısını yaşıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba evimizin yakınına bir petshop açıldı ve bende uzun zamandır bir muhabbet kuşu beslemeyi düşünüyordum. Muhabbet kuşları hakkında bilgiye ihtiyacım var. Kuş, kafes, yemlik, suluk ve diğer ekipmanlar bana ne kadara mal olur? İlk eve getirdiğim zaman neler yapmam gerekiyor? Hoşlanabileceği şeyler nelerdir? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Papağan beslemek daha zevkli ve uzun süreli oluyor bir tık daha akıllılar söylemesi ayıp. Papağanlar daha zor hasta olur ama daha kolay üzülür, küser. Ayrıca yanlız kalmaya gelemezler.
Papağan alırsanız fiyat bilmiyorum
Benim kuzenim muhabbet kuşu işi yapıyordu 2 yıl önce petshoplara 40 TL fiyat ile yeni yavruları satıyordu siz hesaplayın kar payı falan derken olur 100 TL.
Kafes yemlik suluk yem gibi ek malzemeler 150 200 arası falan tutar 2. el bakılabilir.
Bu arada başka sorunuz varsa sorabilirisiniz olabileceğim kadar yardımcı olurum. Uzun süre kuş, kedi ve kısa sürede köpek baktım.
@revo61 hocam çok üzüldüm size katılıyorum çoğu petshop bu işten anlamıyor ve kendine kuşçu diyor ben 4 sene baktığım kuş biliyorum 2 gün baktığımda.

Geri
Yukarı