Muhabbet kuşu eğitimi

ReyuM

Hectopat
Bir muhabbet kuşu aldık ve bu benim parmağıma alıştı, elimi uzattığımda geliyor fakat ben bunun dışında bir eğitim veremiyorum. Niye olabilir? Onunla ilgileniyorum, elimi bir yere vuruyorum gelmesi için, fıstık falan veriyorum, gelmiyor fakat parmağıma çok alıştı, hemen geliyor. Büyük bir kafesi var, bunun içinde asılan büyük yemlik var. Akıllı yemlik değil, 2 tünek, 1 mineral blok, 1 suluk var, 1 tane de oyuncağı var. Beni dinlemesinin sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir muhabbet kuşu aldık ve bu benim parmağıma alıştı, elimi uzattığımda geliyor fakat ben bunun dışında bir eğitim veremiyorum. Niye olabilir? Onunla ilgileniyorum, elimi bir yere vuruyorum gelmesi için, fıstık falan veriyorum, gelmiyor fakat parmağıma çok alıştı, hemen geliyor. Büyük bir kafesi var, bunun içinde asılan büyük yemlik var. Akıllı yemlik değil, 2 tünek, 1 mineral blok, 1 suluk var, 1 tane de oyuncağı var. Beni dinlemesinin sebebi nedir?
Ne eğitimi vermek istiyorsunuz? Genellikle ödül yemi verilerek eğitilir.

Ne eğitimi vermek istiyorsunuz? Genellikle ödülyemi verilerek eğitilir.

Yulaf vermeyi düşünüyorum fıstık verdim bayağı sevdi ben uzaktan çağırdığımda gelmesini istiyorum uçarken kolumu kaldırdığımda koluma kendisi geliyor ama çağırmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı