Muhabbet kuşu elimi ısırıyor

Defne Demirel

Femtopat
Arkadaşlar muhabbet kuşum elimi kafese uzatınca saldırıyor. Bir de tuhaf ses çıkarıyor. İsirmamasi icin ne yapmaliyim? Elime alacağım ama alamıyorum isirir diye. Yardım edin

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhabbet kuşlarının en kolay eğitim yöntemi şu şekildedir bir eldiven giyip kuşunuzun kanatlarının arasını çok dikkatli bir şekilde kesmelisiniz bunu yaparken aile büyüklerinden yardım alabilirsin kanatlar zaten kendiliğinden bir süre sonra çıkacak kuşun kanatları kesildiğinde uçamayacak ve sizin yanınızda kalmak zorunda kalacak ve sizin ona zarar vermediğinizi anlayacaktır bu işlem 1 haftayı bulabilir 2.yöntem ise kuşunuzu kafes içerisindeki bütün suluk yemlik tünek oyuncak salıncak gibi her şeyi çıkartın sonra elinizi uzatın eldivensiz bir şekilde o şekilde yaklaşık 10dakika boyunca tek parmağınız ile kafeste kalın ve kuşunuzla konuşmaya çalışın 10 dakika geçtikten sonra çok yavaş bir şekilde parmağınızı kuşunuzun ayağına götürün büyük ihtimalle kaçmaya çalışacak ama pes edecektir bu işlemi 1hafta boyunca tekrarlarsanız kuşunuz size kolaylıkla alışır 3.yöntem ise şu şekilde ama bu yöntemi ben tavsiye etmiyorum yine de anlatayım kuşunuzu 1 gün boyunca aç bırakın diğer gün de avucunuza yem alıp kafese elinizi sokun kendi mecbur gelip yiyecek ama ben bu 3.yöntemi pek tavsiye etmem sonuçta onlarında bir canı var yardımcı olabildiysem ne mutlu bana görüşmek üzere.

Eğer uzun zamandır kafesteyse orayı sahiplenmiş demektir. Eğer kafesin kapağını açık bırakıp kendisinin çıkmasını beklersen saldırganlığı azalabilir. Eğer uzun zamandır kafeste değilse onun güvenini kazanmalısın zaten hiçbir kuş ele alınmayı sevmez onu parmağını uzatarak elinin üstüne çıkart asla ani hareket yapma sana alıştığı zaman ayağa kalk ve yavaş yavaş yürü sana alıştığını farkedersin zaten ama sakın eline alma o zaman sana olan tüm güveni kırılır ve yine ısırmaya devam eder bunu en az 2 hafta tekrarlayınca size alışacaktır.

Geri
Yukarı