Muhabbet kuşu kuluçka döneminde kafesin yeri sık sık değiştirilir mi?

brekay01

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gtx 1650 - i5 9300h - 8GB Ram
Muhabbet kuşum var 2 tane. Şu an 3 tane yumurtaları var evdeyken her zaman yuvalıktaydı fakat başka bir eve geldik [yaklaşık evden 1 saat uzakta] ve ev 2 katlı. Sorum şu kuşlar alt katta kalırsa her gece üst kata taşımam gerek sabahları da indirmem gerek çünkü sabahları çok ötüyolar. Üst katta kalınca da sürekli ötüyor beni yanına çağırıyor gibi yanına gidincede dışarıya çıkmak istiyor ama üst katta konucaklar çok bir yer yok. Evdeyken hep benim odamdaydılar o yüzden belki yalnızlığı istemiyolarmış gibime geldi [üst kata çok sık çıkmıyoruz] O yüzden aşağı koymak istiyorum ama kafesin yerini sık sık değiştirmek sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhabbet kuşum var 2 tane. Şu an 3 tane yumurtaları var evdeyken her zaman yuvalıktaydı fakat başka bir eve geldik [yaklaşık evden 1 saat uzakta] ve ev 2 katlı. Sorum şu kuşlar alt katta kalırsa her gece üst kata taşımam gerek sabahları da indirmem gerek çünkü sabahları çok ötüyolar. Üst katta kalınca da sürekli ötüyor beni yanına çağırıyor gibi yanına gidincede dışarıya çıkmak istiyor ama üst katta konucaklar çok bir yer yok. Evdeyken hep benim odamdaydılar o yüzden belki yalnızlığı istemiyolarmış gibime geldi [üst kata çok sık çıkmıyoruz] O yüzden aşağı koymak istiyorum ama kafesin yerini sık sık değiştirmek sorun olur mu?
Asla, bu yüzden yaşayan yumurta mı ve dişimin dengesini kaybettim. Dişim 1 aydır dengesiz, kavga ettiler kanlı, dokunmayın hiç.

Hayvanın normalde yerini bile değiştirmemen gerekiyor. Çok kolay bir şekilde depresyona giriyorlar. Bir de kuluçka döneminde yer değiştiriyorsun. Yumurtayı reddedebilir, dişi erkeğe saldırabilir, hayvan stresten iştah kaybeder. Yer değiştirme.

Bende de 2 tane kuş var. Hep yanımdalar. Kitap okurken, ders çalışırken çok fazla ötüyorlar ama alışıyorsun. Yerlerini değiştirme.

Geri
Yukarı