Muhabbet Kuşu Televizyon İzler Mi?

Televizyon kuşa zarar vermez de. Kendini eğitir mi konusunda bilemiyorum açıkçası, bu kadar akıllı bir hayvan mı bilemem. İzdivaç ve Nihat Hatipoğlu'nun programlarını kuşa izletme, perişan olmasın kuş.:D
Ertesi sabah Allahu Ekber diyerek pitbull uyandıracak :D

Yavru kuşa ne yapılmaması gerekiyorsa yapıyorsun yani :)
Kuş sesi dinletmen, onun diğer kuşların arasından geldiğini hatırlatır ve onlara "beni buradan alın" mantığıyla öter. Yani yarardan çok zarardır. Sonuçta kanarya değil bu (n)
Eline ilk zamanlarda gelmemesi çok normal. İlk geldiğinde 2-3 gün hatta 4 gün sabit bir yerde durması gerekiyor ortamı tanıması ve adapte olması için.
Eline alışması için de, elini yapabiliyorsan günde 1-2 kere 1 saat falan kafesin içinde tut. Ama bu süreçte kuşa hiç dokunma. Bir süre sonra elinden zarar gelmediğini anlar. Parmağa gelme antrenmanlarına başlarsın.
Kafes demirlerini kemirmesi de kaçmak istemesinden dolayı. Muhtemelen bahsettiğim 2-3 günlük adapte olma olayını yapmamışsın. 1-2 gün hiç ilgi gösterme sakinleşsin.
İstenen kıvama gelince, dilediğin şekilde oyun öğretebilirsin kuşa. Daha sonrasında konuşma belki de :like:
Merhaba sadece şu yazıya dair soru sormak için üye oldum bu siteye iki gün evvel balkonumuzdan evin içinde aniden muhabbet kuşu geldi çok uzun seneler oldu kuş beslemeyeli en son ilkokuldayken baktım 😂 kuşum sanırım biraz yaşlı internnetten baktığım kadarıyla hemen kafes falan aldım müzik açıyorum ötmeye başlıyor ama hala kafese yanaşınca kaçıyor ve korkuyor hatta az önce aniden kafeste çırpınmaya ve sağa sola kendini vurmaya başladı bu iki gündür ilk kez oluyor normalde sadece müzik açınca ötüyodu az evvel aniden delirdi çok korktum kafesinide şimdilik açmıyorum iyicene korkmasın diye ama nasıl alışacak hiçbir fikrim yok ben şimdiden çok alıştım ona ve çok az su içiyor hatta günde bir kez falan galiba😢
Kuş sesi dinletmen, onun diğer kuşların arasından geldiğini hatırlatır ve onlara "beni buradan alın" mantığıyla öter. Yani yarardan çok zarardır. Sonuçta kanarya değil bu (n)
Eline ilk zamanlarda gelmemesi çok normal. İlk geldiğinde 2-3 gün hatta 4 gün sabit bir yerde durması gerekiyor ortamı tanıması ve adapte olması için.
Eline alışması için de, elini yapabiliyorsan günde 1-2 kere 1 saat falan kafesin içinde tut. Ama bu süreçte kuşa hiç dokunma. Bir süre sonra elinden zarar gelmediğini anlar. Parmağa gelme antrenmanlarına başlarsın.
Kafes demirlerini kemirmesi de kaçmak istemesinden dolayı. Muhtemelen bahsettiğim 2-3 günlük adapte olma olayını yapmamışsın. 1-2 gün hiç ilgi gösterme sakinleşsin.
İstenen kıvama gelince, dilediğin şekilde oyun öğretebilirsin kuşa. Daha sonrasında konuşma belki de :like:
Lütfen yanıt verin bana yaa
Asım bey cevp verebilir misiniz

Son düzenleme:
40 günlük muhabbet kuşumuz var. Cinsiyetini daha öğrenmiş değiliz. Televizyonun 2.5 mt karşısında duruyor. Televizyonun kuşa zararı olur mu? Asıl öğrenmek istediğim televizyonda dizi izlerken kuş kendini eğitir mi?

Eki Görüntüle 240438

Ben kuşuma çizgifilm açıp izletiyorum. Bu arada kuşum 1 yaşında kendi kendine konuşuyor, duyduğu kelimeleri tekrar ediyor. Eğitici çizgi filmler bence iyi gelir.
Kuşunuz altı aylıktan küçük ve burnu pembe yani erkek oluyor.

Ben kuşuma çizgifilm açıp izletiyorum. Bu arada kuşum 1 yaşında kendi kendine konuşuyor, duyduğu kelimeleri tekrar ediyor. Eğitici çizgi filmler bence iyi gelir.
Kuşunuz altı aylıktan küçük ve burnu pembe yani erkek oluyor.
Maalesef kuş dişi yeni doğum yaptı.
05.03.2021 bugün akşama doğru vefat etti😭 Evden biri eksildi kaç yaşında adamım oturup ağlayacağım ya😭

Son düzenleme:
40 günlük muhabbet kuşumuz var. Cinsiyetini daha öğrenmiş değiliz. Televizyonun 2.5 mt karşısında duruyor. Televizyonun kuşa zararı olur mu? Asıl öğrenmek istediğim televizyonda dizi izlerken kuş kendini eğitir mi?

Eki Görüntüle 240438
Muhabbet kuşları da aynı insanlar gibi televizyonda oynayan çizgi film tarzı eğlenceli içerikleri sever. Bu tarz şeyler ilgilerini çeker. Mümkünse sık sık Avustralya doğası ile ilgili belgeseller izletin. İyi günler.

Muhabbet kuşları da aynı insanlar gibi televizyonda oynayan çizgi film tarzı eğlenceli içerikleri sever. Bu tarz şeyler ilgilerini çeker. Mümkünse sık sık Avustralya doğası ile ilgili belgeseller izletin. İyi günler.
O güzel kız 5 ay kadar önce vefat etti 😔

Geri
Yukarı