Muhabbet Kuşu Beslemek

Sabah düşmüştü. Kuşum yorulunca kafesin üstünde duruyor kapısını yaklaştıramıyorum. Kendi de girmek istemeyince mecburen elimle sokuyorum kafese. Yemek yedikten sonra kendi çıkıyor zaten.
Kafeste ilgileneceği bir şey yok mu? Yok ise yerleştirin ilgisini çeken bir şey. Bir gün kafeste dursun. Böylece yorulunca veya sıkılınca kafese girmeli. Bizde bulunan ilgi çekici alet : (fotoğrafı çektim telefona jumpscare gibi atladı. Telefonumu sessize alıyorum)
1534409537100.jpeg
1534409556962.jpeg

Kafeste ilgileneceği bir şey yok mu? Yok ise yerleştirin ilgisini çeken bir şey. Bir gün kafeste dursun. Böylece yorulunca veya sıkılınca kafese girmeli. Bizde bulunan ilgi çekici alet : (fotoğrafı çektim telefona jumpscare gibi atladı. Telefonumu sessize alıyorum)Eki Görüntüle 323861Eki Görüntüle 323862
Var ama girmiyor dışarıda kalmak istiyor. Sizin dediğinizi yapmaya çalışıyorum fakat gür sesiyle ciyak ciyak bağırıyor. Bende salıyorum.

Kafesinde dururken ilgilenmeyi deneyin. Kaç yaşında? Aynı olay bizde de var fakat razı oluyor bir süre sonra. Bazen gece uyanıyor ve olan oluyor...
1.5 yaşında diye tahmin ediyorum çünkü aldığımda 7 aylıktı. Kafesine dokundurtmuyor suyunu doldurayım deyip suya değince bağırıp elimi ısırmaya çalışıyor. Kafesinden çıkınca hiçbir şey yapmıyor.

Muhabbet kuşu ise (tabiri caiz ise) gıcık bir kuş almış olabilirsiniz. Büyük almışsınız. Bir daha alırsanız yavru ve erkek alın ve dediğim gibi hareketli olsun. Dişi galiba sizin ki. Onunla konuşun ince seslerle. Ilgisini çekecek sesler çıkarın (nasıl söylerim ki hani 'rak rak cık cık' gibi sesler olur ya[emoji1]) biraz sonra yanınıza hücum edebilir. Kafese elinizi koyun ve bekletin. Susmazsa inatçı bir kuşunuz var. Yaşıda büyük eğitilmesi zor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı