Muhabbet kuşu yavrusunu dövüyor

Gyegejwu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, benim dişi kuşum son zamanlarda ilk yavruyu dövmeye başladı. Yavru 30'una geldi ama hala yuvadan atlamad. I önceki kardeşi bile yuvadan atlamasına rağmen ilk yavru atlamiyor ve annesi artık onu ciddi şekilde dövmeye başlad. I ben de yavruyu doğal döngülerine engel olmamak için yuvadan almıyorum. Ama kararsızım sizce ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Annenin yavruyu dövmesi normal. Yavru 30 günlük olmuş ve artık yuvadan ayrılma zamanı gelmiş. Anne kuş, büyüyen yavruları sonrasında yapacağı yavrular için tehdit unsuru görür. Bu yüzden ayrılma zamanı gelen kuşlar hala ayrılmıyorsa döver. Kuş ciddi anlamda dövülüyorsa yuvadan alın. Yem kırmayı biliyorsa kendi kendini doyuracaktır, eğer bilmiyorsa siz öğreteceksiniz. Yem kırmayı öğretmek için dal darı iyi bir tercih. İnternette bolca video bulabilirsin bu konu hakkında.

Annenin yavruyu dövmesi normal. Yavru 30 günlük olmuş ve artık yuvadan ayrılma zamanı gelmiş. Anne kuş, büyüyen yavruları sonrasında yapacağı yavrular için tehdit unsuru görür. Bu yüzden ayrılma zamanı gelen kuşlar hala ayrılmıyorsa döver. Kuş ciddi anlamda dövülüyorsa yuvadan alın. Yem kırmayı biliyorsa kendi kendini doyuracaktır, eğer bilmiyorsa siz öğreteceksiniz. Yem kırmayı öğretmek için dal darı iyi bir tercih. İnternette bolca video bulabilirsin bu konu hakkında.
Tam da bunu yazacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı