Muhabbet kuşum bana güveniyor mu?

Salkomm

Femtopat
Daha fazla  
Muhabbet kuşumu daha 4-5 aylıkken falan almıştım bayağı elimle alıştırmaya çalıştım tabii. Bir ara elime biraz yem koydum kuşum kafesindeyken yaklaştı ve elimden yem yemeye başladı. Sonra elime geldi oradan yemeye başladı. Önceden elimle dal darı verdim bana değişik seslerle karşılık veriyordu. Muhabbet kuşum bana güveniyor veya seviyor mu? Merak ediyorum.

Bir sıkıntı yok gibi duruyor. Size güvendiğine inanıyorum ama siz kuşun kafesin dışında daha fazla vakit geçirmesini sağlarsanız daha çok gelir, daha da hızlı alışır. Kuşu daha çok dışarı çıkartın ve daha sık elinize, üstünüze alın.

Bir sıkıntı yok gibi duruyor. Size güvendiğine inanıyorum ama siz kuşun kafesin dışında daha fazla vakit geçirmesini sağlarsanız daha çok gelir, daha da hızlı alışır. Kuşu daha çok dışarı çıkartın ve daha sık elinize, üstünüze alın.

Akşamları veya öğlenleri salona salıyorum zaten en üstlere konuyor taklit ediyor beni. :D

Bir şey daha soracaktım, kuşum yemek yerken elimi götürdüğümde ısırması normal mi?
Bu normal mi değil mi bilemeyiz, her kuşun başka huyu var. Benim kuşumda da benzer davranışlar var ama açıkçası ben bunu sorun olarak görmedim. Şahsi fikrim aşırı bir durum olmadıkça hayvanın işine gücüne çok karışmamak.

Geri
Yukarı