Muhabbet kuşum dışkısını yiyor

• Konuyu başlatan 425549
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 30B
Evime dün yavru bir muhabbet kuşu aldım. Siyah bir dışkı yapıyor ve yiyor. Normal mi? Aşağıya fotoğraf bırakıyorum. Cinsiyetini ve cinsini de söylerseniz sevinirim. Bu arada yanında 1 yaşına yakın bir erkek kuş ta var, bunu da ekleyeyim, belki lazım olur.

Eki Görüntüle 912196

Eki Görüntüle 912197

Kuş erkek ve 2 erkek kuş bir kafeste genelde anlaşamazlar.
Üstünlüğü almak isterler ama kontrol edin kavga yoksa, anlaşabiliyorsalar kalsınlar.
Dışkısını yemesi iyi değil kuş kumu alın faydası olabilir.

Genellikle yavru kuşlarda görülür. 1 aylığı geçen kuşlarda dışkı yeme alışkanlığı devam ederse ileride mantar hastalıklarına yakalanabilir kuş. Bu yüzden, bu alışkanlığı bırakmasını sağlayın. Bunu da ızgara ile yapacaksınız. Ama bunun alışkanlık değil, ihtiyaç olma durumu da var. Demir eksikliği olabilir. Ispanak gibi demir açısından yüksek meyve sebzeler verin. Elbette çiğ olarak.

Küçücük hayvan kafeste, evin içerisinde durmamalı bence. Kuş bu sonuçta uçması lazım. Şimdi onlar doğada yaşayamaz diyebilirsiniz ama bu bunları almanızı gerektirmez sonuçta.
Ben onları sadece geceleri ve yem yerken kafeste tutuyorum, onun dışında hep ev içinde dolanıyor kuşlarım. Ayrıca dışkısını yemeyi bıraktı, daha yüksek bir dışkı haznesi olan, evdeki diğer kuşumun kafesine geçirdim ve olay çözüldü. Konu kapatılabilir.

Evime dün yavru bir muhabbet kuşu aldım. Siyah bir dışkı yapıyor ve yiyor. Normal mi? Aşağıya fotoğraf bırakıyorum. Cinsiyetini ve Çin'sini de söylerseniz sevinirim. Bu arada yanında 1 yaşına yakın bir erkek kuş ta var, bunu da ekleyeyim, belki lazım olur.

Eki Görüntüle 912196

Eki Görüntüle 912197

O çoğu kuşta oluyor genetik bir şey. Eğer kafesin altı ızgaralı olursa yiyemez siyahtan olduğunu bilmiyorum. Kuşun Çin'si dişi, benim erkek kuşum var gagasının üzeri mavi, dişi olunca pembe oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı