Muhabbet kuşum hiç büyümüyor

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Öncelikle merhaba, yaklaşık 3 aylık muhabbet kuşum var, 2 aydır bizimle yaşıyor ama ne bize alışıyor, ne uçuyor ne de büyüyor. 2 aydır hiç büyüdüğünü görmedim. Cinsiyle alakalı bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, yaklaşık 3 aylık muhabbet kuşum var, 2 aydır bizimle yaşıyor ama ne bize alışıyor, ne uçuyor ne de büyüyor. 2 aydır hiç büyüdüğünü görmedim. Cinsiyle alakalı bir şey olabilir mi?

2 ayda büyümez benim kuşum 2 yaşında şu an tam yetişkin artık.
5-6 aydan sonra gözle görülür fark var.
Bu arada YT'den muhabbet kuşu videoları aç konuşan olsun. Günde 20 dakika izlet 1-2 aya konuşur.

2 ayda büyümez benim kuşum 2 yaşında şu an tam yetişkin artık.
5-6 aydan sonra gözle görülür fark var.
Bu arada YT'den muhabbet kuşu videoları aç konuşan olsun. Günde 20 dakika izlet 1-2 aya konuşur.
Hocam yanlış bilgi vermeyin. Dişi muhabbet kuşları yaklaşık olarak 7-8 ayda yetişkin olurken, erkek muhabbet kuşları yaklaşık olarak 8-9 ayda yetişkin olur.

5-6 aydan sonra gözle görülür fark olur.
Hocam yanlış anlamışsınız. 5-6 aydan sonra gözle görülür fark olur demiş. Yetişkin olur dememiş orada ayrıca muhabbet kuşları yaklaşık olarak 2 aylıkken falan neredeyse tam büyüklüklerine ulaşırlar. İleride ki aylarda ise çok az daha büyürler ve renkleri biraz daha açılır ayrıca gözlerine gri bir halka gelir.

Hocam yanlış bilgi vermeyin. Dişi muhabbet kuşları yaklaşık olarak 7-8 ayda yetişkin olurken, erkek muhabbet kuşları yaklaşık olarak 8-9 ayda yetişkin olur.

Yanlış bilgi mi? Benim kuşumda sıkıntı var o zaman. :D
Google'dan kopyala yapıştır. 2 senedir kuş besliyorum kuşlar insan gibidir farklı zekaları, farklı karakter özellikleri vardır, genetik olarak da hepsi birbirinden farklıdır seninki 5 ay büyür bir şey göremezsin benimki 5-6 ayda yetişkin olur.

Yanlış bilgi mi? Benim kuşumda sıkıntı var o zaman. :D
Google'dan kopyala yapıştır. 2 senedir kuş besliyorum kuşlar insan gibidir farklı zekaları, farklı karakter özellikleri vardır, genetik olarak da hepsi birbirinden farklıdır seninki 5 ay büyür bir şey göremezsin benimki 5-6 ayda yetişkin olur.
Sizinki sıkıntılıymış hocam. Şu ana kadar 5 tane kuş besledim hepsi de yaklaşık olarak bu sürelerde büyüdü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de yaklaşık 3-4 aylık 1 aydır bende olan bir kuşum var. Hâlâ alıştıramadım elime. Çok korkuyor elimden falan.

Kafesten yemliği alın elinize dökün kafeste yem olmasın elinize mecbur gelecek acıkınca. Fazla darlamadan elinizdeki yemle kuşa yaklaşın ama akşam yatarken sakın unutmayın kafese yemliği koymayı.

Geri
Yukarı