Muhabbet kuşum ishal mi?

• Konuyu başlatan Anoka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 154

Anoka

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Dün Ankara ulustaki petshop pazarından 250 TL'ye bu kusu aldim. Eve getirdim. Dışkısı normaldi. Vitaminli su ve yem verdim. Hiç dokunmamış. Hayvanın poposunda dışkı yok ama orayı sürekli eliyle kaşıyor. Belki de tüylerini koparıyor ama bilemem. İlk geldiğinde hiç hareket etmiyordu. Şu an ediyor. Video ve görselleri koyuyorum. Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_20240402_175155_Gallery.jpg

Screenshot_20240402_175132_Gallery.jpg
Screenshot_20240402_175132_Gallery.jpg
Screenshot_20240402_175155_Gallery.jpg

Fotoğraflardan pek anlayamadım ama ortam değişikliği, petshopta kalabalık bir yerdeyse birden yalnız kalması vb. gibi etkenlerden ötürü stres nedeniyle ishal olması beklenebilir.

Sadece muhabbet kuşları üzerine kurulmuş forumlarda deneyimli üreticiler bulunuyor. O forumlara da bir göz atmanızı öneririm.

Ayrıca o forumlarda muhabbet kuşuna nasıl bakılması gerektiğinin de çok detaylı rehberleri var. Plastik tünek kullanılmamasını bile bilmeden kuş bakan insanlardan değilseniz vakit ayırıp hem kuşunuza nasıl davranacağınızı hem de ona nasıl iyi bakacağınızı öğrenebilirsiniz.

Yemek yiyor mu? Su içiyordur da görmüyorsunuzdur belki. Bağırsak sorunu olduğu kesin. Dolayısıyla halsiz olacaktır. Aldığınız yerle konuşun da çözüm üretsinler.
Yemek yemiyor.
Su içmiyor.
Aldığım yer imkanı yok çözüm bulamazlar.

Yemek yemiyor.
Su içmiyor.

Kocaman iade ve değişim yoktur yapmışlardı.

Yemek yemiyor.
Su içmiyor.

Stres yapmış da olabilir, yeni yere gelmiş. Dışkısı ve tüylere yapışması normal değil. Biraz yalnız bırakıp kendisini toplamasını sağlayın. Yemek yiyip yemediğine bakın. Geçmezse veteriner.

Stres yapmış da olabilir, yeni yere gelmiş. Dışkısı ve tüylere yapışması normal değil. Biraz yalnız bırakıp kendisini toplamasını sağlayın. Yemek yiyip yemediğine bakın. Geçmezse veteriner.

Yalnız bırakmaktan kasıt ne tam olarak?

Yalnız bırakmaktan kasıt ne tam olarak?

Yani elinizde evirip çevirip oynamayın. Dışarı çıkartmayın. Kafeste dursun. Bir de o kafes yapısı gördüğüm kadarıyla iyi değil. Papağan kafesi gibi. Değiştirebilirsiniz. Altına da gazete, peçete falan koyun da pislikleri temizlemesi zor olmasın.

Yani elinizde evirip çevirip oynamayın. Dışarı çıkartmayın. Kafeste dursun. Bir de o kafes yapısı gördüğüm kadarıyla iyi değil. Papağan kafesi gibi. Değiştirebilirsiniz. Altına da gazete, peçete falan koyun da pislikleri temizlemesi zor olmasın.

Hayvan geldiğinden beri kafeste.
Kafesi değiştirmem şu an mümkün değil. Hayvana zararı olur mu?
Bir de şimdi fark ettim poposunu temizliyor bayağı gagasiyla.

Hayvan geldiğinden beri kafeste.
Kafesi değiştirmem şu an mümkün değil. Hayvana zararı olur mu?
Bir de şimdi fark ettim poposunu temizliyor bayağı gagasiyla.

İç parazit de olabilir. Veteriner en iyi çare demek ki. Halsiz düşüp boş yere ölmesin. Kafesi de mümkünse kısa sürede değiştirin, alışmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı