Muhabbet Kuşum Kafasını Çarptı ve Kanadı

Kafese alıştırmanız lazım. Açık kalan yerleri bantlayın, çıkamasın. Delik bulmasın. Uyanıktır bunlar. Su gibi oldukları için hemen kaçırıverirsin. Ben yaşamıştım, siz yaşamayın (sabahın 5'ine kadar yakalayamamıştık :D)

Kafese alışınca zaten bir zamandan sonra kendisi girer. Mesela ben kuşumu her gün düzenli olarak saat gece 10'da serbest bırakırım. 1 saat oyalanır ve kendisi kafese girer, benim kapıyı kapatmamı bekler falan. Alıştırdım yani, sizde aynısını yapmaya çalışın ve sakın dışarıya alıştırmayın. Yani günde 3-5 saat dışarıda beklettirmeyin. Günün 3/2'sini kafeste geçirsin.
Tamamdır çok teşekkürler.

Elde avuçta durur ama hayatta kafasına dokundurtmaz, yine de teşekkür ederim. Şu an bayağı hareketli, durumu iyi.
Eki Görüntüle 1300327

Teşekkürler durumu şu anlık iyi.
Eki Görüntüle 1300329

Teşekkür ederim, dediğim gibi hareketlendi durumu iyi şu an.

Şimdi dışarı çıkmayı çalışıyor. Az önce kanadına kadar çıktı kapıdan ama onun resmini çekemedim geri soktum. Kapıyı bir şeyle tıkadım ama şimdi de alttaki demiri çıkartmayı çalışıyor. İlk geldiğinde de bunları yapıyordu. Çok ısırıyor, bu konuda bir bilginiz var mı?

Eki Görüntüle 1300350

Kuşunuz yeni ise sakın çıkarmayın. Benim daha önceki kuşum dışarıya alıştığı için delikten çıkıp kaçtı. Kafese alıştıktan sonra zaten sorun kalmıyor benim kafesin kapağı 2 aydır açık, çıkıp gezer sıkılınca girer.

Kuşunuz yeni ise sakın çıkarmayın. Benim daha önceki kuşum dışarıya alıştığı için delikten çıkıp kaçtı. Kafese alıştıktan sonra zaten sorun kalmıyor benim kafesin kapağı 2 aydır açık, çıkıp gezer sıkılınca girer.
2-3 aydır bizimle ve bir kuşum daha var, sadece ilk kez kan geldiği için bu kadar panikledim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı