Muhabbet kuşum kafasını gömüp bekliyor

467597

Hectopat
Arkadaşlar, bu kuşun böyle bir huyu var. Kafasını bir yerlere fotoğrafta gördüğünüz gibi gömüyor ve saatlerce çıkmıyor oradan, öyle bekliyor. Bir hastalığı falan mı var canı istediği için mi böyle davranıyor? Bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20230923_234937.jpg
    IMG_20230923_234937.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 67
Mental olarak bozuk olabilir. Başına bir şey geldi mi yoksa aldığınızdan beri mi böyle?
Hocam salon kalabalık, mental olarak bir şey olsa stres vs. kafesin içerisinde saklanırdı diye düşünüyorum. Kuş sadece oraya değil, evin içerisinde kafasını sokabileceği neresi varsa aynı şeyi yapıyor. Elimle yuvarlak yapıyorum orayada kafasını sokup bekliyor.

Hocam salon kalabalık, mental olarak bir şey olsa stres vs. kafesin içerisinde saklanırdı diye düşünüyorum. Kuş sadece oraya değil, evin içerisinde kafasını sokabileceği neresi varsa aynı şeyi yapıyor. Elimle yuvarlak yapıyorum orayada kafasını sokup bekliyor.
Oraları güvenli sanıyor yani açık alandan kaçıyor. Salon kalabalık olduğu için açıkta durmak istemiyordur. Kafes içine kafasını sokacağı bir yer koysan ona da aynı şeyi yapabilir. Kuşun mentaliyle alakalı yani yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı