Muhabbet kuşum öldü

Başınız sağ olsun hocam, bir hayvan kaybetmenin acısı çok farklı. Benim de bir muhabbet kuşum vardı benzer bir olay yaşamıştım. İlk aldığımızda hastaymış zaten, fark etmedik çok canlıydı. Sonra bir anda kafesinde yere yığılmıştı çok hızlı nefes alıp veriyordu. Elime alıp sakinleştirdim, suyla üstünü ıslattım hareket edemiyordu. Son anında bir kere çırpındı lakin nafile. Elimde can verdi, hiç unutamıyorum bana bakıyorken yavaş yavaş gözlerinin kapanışını.

1 Aylıkken aldım çok canlı ve saf bakıyordu bana, sapsarıydı limon birkaç tüyü çıkmamıştı, sadece kafesini açık bırakırdım yarım saat, sıkılınca oda oda gelip omzuma geliyordu, kendi ismini söyleyip duruyordu. Şeşiz deyip duruyordu, kardeşim 6 yaşında limon kardeşime gelmeyince ayağını çekmiş, ayağı kırıldı. Bende karton kesip daha rahat etsin diye kafesinden aldım. Tünek rahat ettirmez diye krem sürdüm, bandajla sardım 5-6 gün irade ettik, ötüp duruyordu. Canlılığını kaybetmedi, çok sevecendi dün hiç ötmedi. Gece kabardı, kafasını çevirdi bende uyuyacak sandım. Rahat bıraktım, bugün az önce veterinere götürecektim, kutunun köşesinde sırtını döndü, hareketsizdi sevdim. Biraz sonra hala hareketsiz kalınca elime aldım, gözleri kapalıydı. Şu an bunu yazarken bile ağlıyorum.

Üzülme kardeşim benzer olay bende yaşadım benim de kuşum ölmüştü kaç yıl önce kabardı seninki gibi sonra kan geldi yolda koşa koşa veterinere götürüyordum yolda ölmüş dedi veteriner kaç tane hayvanım öldü 1 kuşum öldü 1'i camdan uçtu gitti 2 tane de tavşanım vardı birini başka birine verdik geri alacaktık fakat herhalde kesmiş yemişlerdi 1'i balkondan düşmüştü... :(

Geri
Yukarı