Muhabbet kuşum soğuk aldı

Furkan MUSTAFA

Hectopat
Daha fazla  
Muhabbet kuşum halsiz soğuk almış ve ishal ilaç içiriyorum ama yem yemiyor bende yediremiyorum ne yapmalıyım? Ve 9 aylık kaç saat dayanır? Ve şu anda yatmış kara kara düşünüyor.

Hava sirkülasyonunun olmadığı ve sıcak bir ortamda kafesinde rahat bırakın hayvanı. Mümkünse suyuna Polivit vitamin damlat ve yemini değiştir. İshal olmasını sağlayan besinleri (ıspanak,maydanoz vb sebze ve meyve ) verme.

Oturduğun bölgede veteriner varsa vakit kaybetmeden götür.
Eğer veteriner imkanın yoksa, suyuna birkaç damla vitamin damlat ve kafesin üstüne bir örtü ört, ön tarafında biraz boşluk bırak hava girsin ama rüzgar girmesin. Bunlar çok dayanıklı hayvanlar değiller. Rüzgardan sıcaktan soğuktan çabuk etkileniyorlar. İnşallah iyileşir.

Malefes veteriner yok.
Oturduğun bölgede veteriner varsa vakit kaybetmeden götür.
Eğer veteriner imkanın yoksa, suyuna birkaç damla vitamin damlat ve kafesin üstüne bir örtü ört, ön tarafında biraz boşluk bırak hava girsin ama rüzgar girmesin. Bunlar çok dayanıklı hayvanlar değiller. Rüzgardan sıcaktan soğuktan çabuk etkileniyorlar. İnşallah iyileşir.

Dediğin her şeyi yaptım ama yem nasıl olacak yemiyor hiçbir şekilde.

Tamam sağ olun ben 1 saat 30 dakikada bir ilaçlı su veriyorum bazen de içmiyor ve akşama veya yarına düzelir gibi geliyor bana inşallahda öyle olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı