Muhabbet Kuşuma Eş Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uzaklasip uzaklasmamasi senin icin neden sorun teskil ediyor? Sen kusu kendine eglence olarak görüyor olabilirsin, fakat o kusun kendi türüne ihtiyaci var. Hani sirf senden uzaklasir diye hayvani ömür boyu yalnizliga mahkum edemezsin. Hayvanlar insanlarin eglence araci veya onlarin keyfine göre yasayacak canlilar degildir. Bunun bilincinde olup hareket etmen gerekiyor.

Sen nasil kendi ortaminda insanlara ihtiyac duyuyorsan muhabbet kuslari da kendi türüne ihtiyac duyuyor. Sana keyfinden degil, su an mecbur ve kimsesi olmadigi icin yakinlik gösteriyor. Yalnizlik ceken bir hayvanin insana yakinlik göstermesi dogal bir sey.
Tamam eş alıcam kuşuma son kararım bu. Yavrulukta alırım ben. Çiftleşirler oynarlar falan teşekkürler
Uzaklasip uzaklasmamasi senin icin neden sorun teskil ediyor? Sen kusu kendine eglence olarak görüyor olabilirsin, fakat o kusun kendi türüne ihtiyaci var. Hani sirf senden uzaklasir diye hayvani ömür boyu yalnizliga mahkum edemezsin. Hayvanlar insanlarin eglence araci veya onlarin keyfine göre yasayacak canlilar degildir. Bunun bilincinde olup hareket etmen gerekiyor.

Sen nasil kendi ortaminda insanlara ihtiyac duyuyorsan muhabbet kuslari da kendi türüne ihtiyac duyuyor. Sana keyfinden degil, su an mecbur ve kimsesi olmadigi icin yakinlik gösteriyor. Yalnizlik ceken bir hayvanin insana yakinlik göstermesi dogal bir sey.
Bir de yarım yaş falan dişiler küçük olması gerekiyormuş okuduğum forumlara göre. Kuşum 10 aylık dişiyide 4-5 aylık alırım hem dişiyide kendime alıştırırım. Gagasının üstündeki ette siyah olmasına dikkat edicem

Beraber daha iyi vakit geçireceklerinden emin olabilirsin. Hem dediğim gibi, eş alsan bile ikisini de alıştırman mümkün. Sen yeter ki ilgi ve alakanı kesme. Kuşların güvenini kazanman yeterli.

Senden uzaklaşır diye de hayvanı yalnız bırakma sakın.

Beraber daha iyi vakit geçireceklerinden emin olabilirsin. Hem dediğim gibi, eş alsan bile ikisini de alıştırman mümkün. Sen yeter ki ilgi ve alakanı kesme. Kuşların güvenini kazanman yeterli.

Senden uzaklaşır diye de hayvanı yalnız bırakma sakın.
Yok kardeşim için rahat olsun senin. Kuşun kafesteki rahatlığı önemli benim için zaten. Pet shopcu adama bi sorayım da ona göre ayarlıycaz. Kuşumu götürürüm kendisi seçer eşini dostunu. Bu pazar almayı düşünüyorum.

Yani pet shopa götüreyim dişi dolu kafese salayım ve kendi beğendiğini seçsin diyorsun değil mi? Bir de kuşum benden uzaklaşır mı?

Eğer uzaklaşırsa hiç eş almam ve ölene kadar onun eşi ben olurum.

Hayır sadece başlarda gelmez ama biraz beklendiği zaman sana geri döner. Bu gelmeme zamanında da dişi kuş erkek kuşun yaptıklarını yapar, yani erkek parmağına geldiğinde dişi de gelecektir.

Ben kuşuma eş alacağım ve kuşum dişi ve 10 aylık, 1 ay içerisinde alacağız ama babam mutsuz olur ve ölür falan diyor ama ben kuşuma eş alacağım ve kuşumu direkt erkek kuşların arasına mı koyayım yoksa sizin dediğiniz gibi bir kafesin içine tek tek mi koyayım?

Yani pet shopa götüreyim dişi dolu kafese salayım ve kendi beğendiğini seçsin diyorsun değil mi? Bir de kuşum benden uzaklaşır mı?

Eğer uzaklaşırsa hiç eş almam ve ölene kadar onun eşi ben olurum.

Merak etme sana çok bağlı bir kuşun varsa pek bir şey olmaz bizim 5 yıllık konuşan kuş eş aldık 6 yavruları oldu büyüdüler ve konuşmayı bırakmadı hatta onun yavrusuna da konuşmayı öğrettik:)

Yeni konular

Geri
Yukarı