Muhabbet kuşumu kaybettim

Yaklaşık 1.30 saat önce kuşumu kaybettim. Fakat ilginç olan yanı daha 5 aylık olması idi. Çok ani bir kayıp oldu gözlerimin önünde elimde kaybettim. Kafeste uyuyan hayvan aniden yere düştü pat diye hemen yerimden fırladım, kafesin zemininde kanatlarını açmış tepişmeye çalışıyordu. Hemen elime aldım daha önce de muhabbet kuşu baktığım için az çok bazı şeyleri önceden öğrendim boğazına bir şey takildiysa veya kalp masajı yapmak gibi. Her şeyi yaptım, garip olan 30 dakika kadar kendine geldi. Kafasını oynatıyor ayakta duruyor uçuyor. Sonra güvenmeyip kafese koymadım kucağımda tuttum, ve kasılmalar başladı bilen bilir. Fakat sanki kriz geçiriyor gibiydi. Ve sonunda kaybettim. Daha önce de kuş kaybettim fakat bunun kadar etkilenmedim, işten izin aldım az önce 2 gün. Çok cana yakındı, ısırmaz omzunda dolanırdı, ele gelirdi. Uyuyamıyorum. Az önce bahçeye gömdüm. 25 yaşında bir insanı bile bu derece sarsıyor.
Eki Görüntüle 1644283

Benim de yakın zaman önce kuşum öldü çok üzücü bir durum hocam Allah rahmet eylesin.

Ben 35 yaşımda kaybettiğim muhabbet kuşum yüzünden 1 gün boyunca ağladım bir kaç ay anti depresan ilaç kullandım.
Sizi çok iyi anlıyorum, acısı uzun yıllar geçmedi bende halen resimlerine bakıyorum.

Başınız sağolsun.
Biz de ailemle yakın zamanda bir kedimizi kaybettik. Bir de kedilerimiz arasında en titiz, en evcil ve en cana yakın olandı. Birkaç ay bekledik "Belki gelir" diye ama sonra artık pes ettik ve aklımızdan çıkarmaya çalıştık ama o da zor çünkü doğusundan beri besliyorduk ve 3 yaşındaydı. İster istemez aklımıza geliyor ve üzülmemeye çalışıyoruz. Onun hakkındaki olumlu şeyleri hatırlayıp, anılarını kafamızda canlandırıp, devamını düşünmeden kafanızdan çıkarmaya çalışıyoruz.
Yani ne hissettiğinizi tahmin edebiliyorum.

26 yaşındayım. Çocukluğumdan beri evimde muhabbet kuşu var. Şu ana kadar da 5-6 muhabbet kuşu kaybettim. En uzun yaşayanı da 6 sene civarıydı. Konuşmasını geçtim pinpon topuna vururdu ben topu ona atardım o bana atardı. Müzik açtığımda kafasını aşağı yukarı oynatırdı. Balkona çıkıyorduk kaçmıyordu. Gerçekten muhabbet kuşları ''kuş'' kelimesinden ziyade aileden birisi oluyor. Üzüntünüzü çok iyi anlıyorum. Başınız sağ olsun. Elinizdeki fotoğraflarına/videolarına belli bir süre bakmamaya çalışın.

Yaklaşık 1.30 saat önce kuşumu kaybettim. Fakat ilginç olan yanı daha 5 aylık olması idi. Çok ani bir kayıp oldu gözlerimin önünde elimde kaybettim. Kafeste uyuyan hayvan aniden yere düştü pat diye hemen yerimden fırladım, kafesin zemininde kanatlarını açmış tepişmeye çalışıyordu. Hemen elime aldım daha önce de muhabbet kuşu baktığım için az çok bazı şeyleri önceden öğrendim boğazına bir şey takildiysa veya kalp masajı yapmak gibi. Her şeyi yaptım, garip olan 30 dakika kadar kendine geldi. Kafasını oynatıyor ayakta duruyor uçuyor. Sonra güvenmeyip kafese koymadım kucağımda tuttum, ve kasılmalar başladı bilen bilir. Fakat sanki kriz geçiriyor gibiydi. Ve sonunda kaybettim. Daha önce de kuş kaybettim fakat bunun kadar etkilenmedim, işten izin aldım az önce 2 gün. Çok cana yakındı, ısırmaz omzunda dolanırdı, ele gelirdi. Uyuyamıyorum. Az önce bahçeye gömdüm. 25 yaşında bir insanı bile bu derece sarsıyor.
Eki Görüntüle 1644283

Başınız sağ olsun hocam. Bende evimde muhabbet kuşları besliyorum. Hepsi çok cana yakın birkaç tane vefat eden oldu, beni de çok sarstı bu durum beni de. En çok üzüldüğüm 1 aylık daha yeni tüylenmesi bitmiş kuşlarımın kriz geçirip ölmesi çok sarsmıştı etkisi hâlâ atlatamadım. Acınızı çok iyi anlıyorum tekrar başınız sağ olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı